Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Hjälpa 08 F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel #4 P09


      13:00
    • 10:00

      Träning U-Herr


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P-11


      13:00
    • 10:00

      Örebro SK Söder Svart (hemma) F-08/09


      12:00
    • 10:00

      Garphyttans IF 2 (hemma) F-08/09


      12:00
    • 11:15

      Garphyttans IF 2 (borta) F-08/09


      13:15
    • 11:15

      Örebro SK Söder Svart (borta) F-08/09


      13:15
  • 2Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Rynninge IK Blå (hemma) F-10


      13:00
    • 11:00

      DM final mot Adolfsberg 04 F-05


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (hemma) F-03/04


      13:00
    • 12:00

      Azalea BK (hemma) U-Herr


      14:00
    • 14:30

      Adolfsbergs IK (hemma) Damlaget


      15:30
    • 14:30

      Adolfsbergs IK (hemma) U-Dam


      16:30
    • 16:00

      Assyriska FF (borta) Herrlaget


      18:00
    • 16:00

      Träning F-06/07


      17:30
    • 17:00

      BK Forward Gul (hemma) P05/06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:00
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 16:45

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:30

      Scandinavien FC (hemma) Damlaget


      19:30
    • 18:30

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-05


      20:30
    • 18:30

      Scandinavian FC Örebro (hemma) U-Dam


      20:30
    • 19:00

      Arboga Södra IF J1-Rynninge IK Juniorlag U-Herr


      21:00
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      13:15
    • 10:00

      Poolspel 5 P09


      13:00
    • 12:00

      IK Oden 1 (borta) U-Herr


      14:00
  • 9Sön
    • 10:00

      Träning F-1112


      11:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro 2 (borta) P-07


      12:00
    • 11:15

      IF Eker Örebro 1 (hemma) P-07


      13:15
    • 12:00

      7mot7 Omg 6 F-06/07


      15:30
    • 12:00

      Skövde AIK (borta) U-Herr


      14:00
    • 13:00

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-06/07


      15:00
    • 13:30

      Bollkallar P-08


      16:00
    • 14:00

      Västerås SK FK (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 14:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (hemma) F-06/07


      16:15
    • 15:00

      IK Gauthiod (borta) Damlaget


      17:00
    • 16:00

      Träning F-06/07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
  • 10Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Fjugesta IF (borta) P05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Eskilstuna United DFF F04 (hemma) F-03/04


      21:00
  • 11Tis
    • 16:45

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder (borta) Damlaget


      20:00
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Skyllbergs IK 1 (borta) P05/06


      20:00
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:45

      MATCH MOT ÖSK F-05


      20:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 09:00

      Kiosk P-11


      14:00
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      13:15
    • 10:00

      Poolspel P-10


      14:00
    • 10:00

      Träning Damlaget


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P-11


      13:00
      Pettersberg 5-mannaplan
    • 10:00

      Mariebergs IK (hemma) F-08/09


      12:00
    • 10:00

      Lillån FK 2 (hemma) F-08/09


      12:00
    • 11:00

      Kungsör BK juniorer (hemma) U-Herr


      13:00
    • 11:00

      Bingolotto F-05


      17:00
    • 11:00

      Västerås IK F03/04 (borta) F-03/04


      13:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-06/07


      13:00
    • 11:15

      Lillån FK 2 (borta) F-08/09


      13:15
    • 11:15

      Mariebergs IK (borta) F-08/09


      13:15
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) U-Dam


      15:00
    • 13:00

      Latorps IF 1 (hemma) P-07


      16:30
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) Damlaget


      14:00
    • 15:30

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P-07


      17:30
  • 16Sön
    • 08:45

      Samlingsaktivitet match 7m7 16sep F-06/07


      12:15
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Gul (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-1112


      11:00
    • 10:00

      Träning P05/06


      12:00
    • 10:00

      Rynninge IK Blå (hemma) F-10


      13:30
    • 11:00

      Bingolotto F-05


      17:00
    • 11:15

      Vivalla SK (borta) P-07


      13:15
    • 11:15

      IFK Askersund (borta) F-06/07


      13:15
    • 11:30

      AFK Linköping (hemma) U-Herr


      13:30
    • 14:00

      Göteborgs DFF (hemma) Damlaget


      16:00
    • 14:00

      Bollflickor F-05


      16:00
    • 15:00

      Skellefteå FF (borta) Herrlaget


      17:00
    • 16:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
    • 16:45

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Laxå IF (hemma) P05/06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Nora BK (borta) U-Herr


      19:00
    • 18:00

      Nora BK/FK (U21) (borta) Herrlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Match mot Sturehov F-03/04


      21:00
  • 19Ons
    • 16:45

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Syrianska 1 (hemma) F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK Söder Vit (borta) F-08/09


      12:00
    • 10:00

      Hovsta IF 2 (borta) F-08/09


      12:00
    • 10:45

      Köping FF Juniorer (borta) U-Herr


      12:45
    • 11:00

      Bingolotto Försäljning ICA Maxi P05/06


      00:00
    • 11:00

      Norrdagen 2018 F-06/07


      14:00
    • 11:00

      IFK Kumla Röd (hemma) F-06/07


      13:00
    • 11:15

      Örebro SK Söder Vit (hemma) F-08/09


      13:15
    • 11:15

      Hovsta IF 2 (hemma) F-08/09


      13:15
    • 13:00

      Tillberga IK (hemma) U-Dam


      15:00
    • 13:00

      Bollkallar P09


      19:00
    • 13:00

      Tillberga IK (hemma) Damlaget


      14:00
    • 14:00

      Akropolis IF (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      IFK Askersund (borta) F-05


      17:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Bingolotto Försäljning ICA Maxi P05/06


      17:00
    • 08:45

      Samlingsinfo match 7m7 F-06/07


      12:30
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Glanshammars IF (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 6 P09


      13:00
    • 10:00

      Träning F-1112


      11:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Gul (borta) F-06/07


      13:15
    • 14:00

      Lillån FK 1 (borta) P05/06


      16:00
    • 14:00

      Alingsås FC United (borta) Damlaget


      16:00
    • 15:00

      Åtvidabergs FF (borta) U-Herr


      17:00
    • 16:00

      Träning F-06/07


      17:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
  • 24Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:30

      Karlslund IF (hemma) U-Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK (U21) (hemma) Herrlaget


      20:30
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 16:45

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:00

      Adolfsbergs IK Junior (hemma) U-Herr


      20:00
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 09:45

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:50

      Bingolotto V39 F-06/07


      17:10
    • 11:00

      ÖSK Söder 2 Vit (borta) F-06/07


      13:00
    • 14:00

      BK Forward (borta) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      QBIK (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:45

      Mariebergs IK (hemma) P-07


      17:45
    • 17:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-07


      19:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla (hemma) P05/06


      12:00
    • 10:00

      Träning F-1112


      11:00
    • 10:00

      IFK Askersund (hemma) P-07


      12:00
    • 10:50

      Bingolotto V39 F-06/07


      17:10
    • 11:15

      IFK Kumla Vit (borta) P-07


      13:15
    • 12:00

      Fässbergs IF (hemma) U-Herr


      14:00
    • 13:00

      Garphyttans IF (borta) Damlaget


      14:00
    • 13:00

      Garphyttans IF (borta) U-Dam


      15:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30