Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
  • 2Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Rynninge IK Vit (hemma) F-10


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-11


      13:00
    • 12:00

      AFK Linköping (borta) U-Herr


      14:00
    • 15:00

      Göteborgs DFF (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Sverige-Danmark 2/6 P-07


      23:59
  • 3Sön
    • 08:00

      7mot7 Omg 7 F-06/07


      14:00
    • 09:30

      Träning P05/06


      11:00
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      12:30
    • 10:00

      Hjälpa 08 F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 11:15

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P-07


      13:15
    • 11:15

      IFK Lindesberg 2 (hemma) F-08/09


      13:15
    • 12:30

      Hovsta IF (hemma) P-07


      14:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
    • 16:45

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Örebro SK FK Vit 2 (hemma) P05/06


      20:30
  • 6Ons
    • 08:30

      Poolspel #3 P09


      13:00
    • 10:30

      Syrianska Västerås (hemma) P05/06


      12:00
    • 13:00

      Rävåsen ik (hemma) Damlaget


      14:00
    • 15:00

      Adolfsbergs IK 1 (borta) F-05


      17:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (borta) Herrlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Köping FF Juniorer (hemma) U-Herr


      20:30
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:00

      Tjäna pengar till lagkassan U-Herr


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK (hemma) F-05


      12:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 11:00

      Lithelscupen P-07


      18:00
    • 13:00

      Tillberga IK (borta) U-Dam


      15:00
    • 13:30

      Träning F-06/07


      23:00
    • 15:30

      Bollkallleuppdrag P-08


      18:00
    • 16:00

      BK Forward (hemma) Herrlaget


      18:00
  • 10Sön
    • 08:30

      Träning F-06/07


      15:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:40

      Laxå IF (borta) P05/06


      10:10
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Örebro SK P05 Röd/P06 Vit (borta) P05/06


      11:30
    • 11:15

      BK Forward Svart (hemma) P-07


      13:15
    • 12:00

      Åtvidabergs FF (hemma) U-Herr


      14:00
    • 12:20

      Lillån FK P05 (hemma) P05/06


      12:50
    • 15:15

      Bolltjejer F-03/04


      18:00
    • 16:00

      Alingsås FC United (hemma) Damlaget


      18:00
    • 16:30

      Träning P05/06


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 11Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Grythyttans IF (hemma) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      IFK Västerås (hemma) U-Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Västerås IK F03/04 (hemma) F-03/04


      21:00
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Garphyttans IF (hemma) U-Dam


      21:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Kungsör BK juniorer (borta) U-Herr


      21:00
  • 15Fre
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Olika lag (borta) P-08


      20:30
  • 16Lör
    • 09:15

      7mot7 Omg 11 F-06/07


      13:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      HOIF/SMÅ 1 (hemma) F-06/07


      12:30
    • 10:30

      Adolfsbergs IK (hemma) U-Herr


      12:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Junior (borta) U-Herr


      13:00
    • 11:15

      Sköllersta IF (borta) P-07


      13:15
    • 11:45

      Garphyttans IF 1 (borta) F-06/07


      13:45
    • 13:00

      Bolflickor F-05


      16:00
    • 14:00

      Vivalla SK 1 (borta) P05/06


      15:00
    • 14:00

      QBIK (hemma) Damlaget


      16:00
    • 16:00

      Barkarö SK F15 (borta) F-03/04


      18:00
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Hjälpa 08 F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Kopparberg BK 2 (hemma) F-08/09


      12:00
    • 10:00

      Lillån FK 2 (hemma) F-08/09


      12:00
    • 11:15

      Lillån FK 2 (borta) F-08/09


      13:15
    • 11:15

      Kopparberg BK 2 (borta) F-08/09


      13:15
    • 13:00

      Fässbergs IF (borta) U-Herr


      15:00
    • 15:00

      Akropolis IF (borta) Herrlaget


      17:00
    • 16:30

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-07


      18:30
    • 17:45

      BK Ett Fyra (hemma) P-07


      19:45
    • 19:00

      Träning F-05


      20:15
  • 18Mån
    v.25
    • 14:00

      VM 2018 - Sverige - Sydkorea U-Herr


      16:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Lillån FK 2 (hemma) P05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Glanshammars IF (borta) F-06/07


      20:30
    • 19:00

      DM match med F-02 F-03/04


      21:00
    • 19:00

      Adolfsberg IK (hemma) U-Dam


      21:00
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Kurdiska FF Örebro (hemma) F-05


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Degerfors IF (borta) U-Herr


      21:00
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 20:00

      VM 2018 - Sverige - Tyskland U-Herr


      22:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Träning P-06/07


      12:00
    • 12:00

      Bollkallar P-07


      15:00
    • 13:00

      Skellefteå FF (hemma) Herrlaget


      15:00
    • 16:30

      Träning P05/06


      18:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:15
  • 25Mån
    v.26
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Skinnskattebergs SK F02/04 (borta) F-03/04


      21:00
  • 26Tis
  • 27Ons
    • 16:00

      VM 2018 - Sverige - Mexiko U-Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Hällefors AIF (borta) P05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 07:00

      Intreseanmälan Örebrocupen 2018 F-06/07


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen P-07


      00:00
    • 08:00

      Bällsta FF (hemma) P-07


      19:00
    • 08:00

      Örebrocupen F-05


      00:00
    • 09:00

      Örebrocupen P-08


      12:00
    • 11:00

      Sollentuna FK Helenelund (hemma) F-06/07


      12:00
    • 12:00

      Örebrocupen F-03/04


      00:00
    • 13:00

      Bele Barkarby FF (hemma) P05/06


      14:00
    • 14:00

      Katrineholms AIK (hemma) P05/06


      15:00
    • 15:00

      FC Kontu (borta) F-06/07


      16:00
    • 17:00

      FBK Karlstad 4 (borta) P05/06


      18:00
    • 18:00

      Bollkalle P09


      21:00
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) Herrlaget


      21:00
    • 19:00

      Västerås BK 30 U19 (borta) U-Herr


      21:00
  • 30Lör
    • Heldag

      Intreseanmälan Örebrocupen 2018 F-06/07

    • Heldag

      Örebrocupen P-07

    • Heldag

      Örebrocupen F-05

    • 00:00

      Örebrocupen F-03/04


      19:00
    • 07:45

      Samling Örebro cupen dag 2 F-06/07


      12:00
    • 08:00

      Örebrocupen P-08


      12:00
    • 09:00

      Boo FF (borta) P05/06


      10:00
    • 09:00

      IFK Viksjö 1 (borta) F-06/07


      10:00
    • 10:00

      Boo FF (borta) P05/06


      11:00
    • 11:00

      IFK Viksjö 2 (hemma) F-06/07


      12:00