Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 13:00

      Träning U-Herr


      15:00
    • 14:00

      Nora BK (borta) P05/06


      16:00
    • 15:00

      Skiljebo SK F 04 (borta) F-03/04


      17:00
    • 16:45

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Bollkallar Svenska Cupen P05/06


      20:00
    • 18:00

      BK Forward (hemma) Herrlaget


      20:00
    • 18:15

      BK Forward (borta) U-Herr


      20:15
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 08:20

      Poolspel #1 P09


      13:00
    • 08:45

      7mot7 Omg 1 F-06/07


      12:30
    • 08:45

      Träning F-06/07


      10:30
    • 09:00

      Träningshelg F-05


      00:00
    • 10:00

      Latorps IF 2 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:50

      Bingolotto ICA-Maxi F-06/07


      17:00
    • 11:00

      Träning Damlaget


      12:30
    • 11:15

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P-07


      13:15
    • 13:00

      Norrby SK (borta) U-Dam


      15:00
    • 13:30

      Bollkalle. P-08


      16:00
    • 14:00

      Sandvikens IF (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Träningshelg F-05


      16:00
    • 09:30

      Träning P-11


      10:30
    • 10:00

      Fellingsbro GOIF (borta) P-07


      12:00
    • 10:50

      Bingolotto ICA-Maxi F-06/07


      17:00
    • 11:15

      SMÅ IF (hemma) P-07


      13:15
    • 13:00

      Athletic FC Eskilstuna (borta) U-Herr


      15:00
    • 14:00

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-08/09


      16:00
    • 14:00

      Hovsta IF 2 (hemma) F-08/09


      16:00
    • 15:00

      Skövde KIK (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      BK Ett Fyra (borta) P05/06


      17:00
    • 15:15

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-08/09


      17:15
    • 15:15

      Hovsta IF 2 (borta) F-08/09


      17:15
    • 16:15

      Olika lag (hemma) P-08


      18:30
  • 7Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) P05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Västerås BK 30 F03 (hemma) F-03/04


      21:00
  • 8Tis
    • 16:45

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Nora BK/FK (U21) (borta) Herrlaget


      20:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK 3 (hemma) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning F-10


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Nora BK (borta) U-Herr


      19:30
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Fagersta Södra IK 1 (hemma) U-Herr


      21:00
    • 19:00

      IK Sturehov (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Romfartuna GIF (hemma) U-Dam


      21:00
  • 10Tor
    • 08:00

      SvampenCupen P-10


      17:00
    • 08:00

      Svampen cup P-11


      17:00
    • 08:00

      Kiosk P-11


      09:30
    • 09:30

      Kiosk P-11


      11:00
    • 10:00

      Svampencupen P-08


      15:30
    • 11:00

      Kiosk P-11


      12:00
    • 13:00

      Träning U-Herr


      15:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Träning U-Herr


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch P05/06


      19:00
    • 11:00

      Bingolottopass P-07


      17:00
    • 16:00

      HOIF (borta) P-07


      18:00
    • 17:15

      Vivalla SK (hemma) P-07


      19:15
  • 13Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Träning P05/06


      11:30
    • 11:00

      Bingolotto Pass P-07


      17:00
    • 12:00

      Lidköpings FK (hemma) U-Herr


      14:00
    • 14:00

      Bolltjejer F-06/07


      17:00
    • 15:00

      Umeå FC (borta) Herrlaget


      17:00
    • 15:00

      Ämterviks FF (hemma) Damlaget


      16:00
  • 14Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Karlslund IF (hemma) U-Herr


      19:30
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK (U21) (hemma) Herrlaget


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning U-Dam


      18:30
      Konstgräset
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      IFK Askersund (borta) F-05


      21:00
  • 18Fre
    • 16:45

      Matchhjälp med F-08/09 F-06/07


      20:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 18:00

      Olika lag (hemma) P-08


      20:30
    • 18:00

      Garphyttans IF 2 (borta) F-08/09


      20:00
    • 18:00

      Örebro SK Söder Svart (borta) F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Rävåsens IK Karlskoga (borta) Damlaget


      20:30
    • 18:30

      Pålsboda GOIF Sköllersta/Hallsberg F14/15 (hemma) F-03/04


      20:30
    • 19:15

      Garphyttans IF 2 (hemma) F-08/09


      21:15
    • 19:15

      Örebro SK Söder Svart (hemma) F-08/09


      21:15
  • 19Lör
    • 08:00

      7mot7 Omg 4 F-06/07


      14:00
    • 09:00

      Kiosk P-11


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-11


      13:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Bingolotto ICA Maxi F-08/09


      17:00
    • 11:15

      Mariebergs IK (borta) P-07


      13:15
    • 13:00

      Bollkallar RIK A-lag P09


      15:00
    • 14:00

      Rynninge IK Vit (hemma) F-10


      17:00
    • 14:00

      Carlstad United BK (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-05


      12:00
    • 11:00

      Bingolotto ICA Maxi F-08/09


      17:00
    • 13:00

      Adolfsbergs IK (borta) U-Dam


      15:00
    • 16:15

      Azalea BK (borta) U-Herr


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
    • 16:45

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      BK Forward (U21) (borta) Herrlaget


      20:00
    • 18:00

      BK Forward (borta) U-Herr


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P05/06


      21:00
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Rynninge IK Årsmöte F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK F04/05 (borta) F-03/04


      21:15
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-06/07


      19:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 11:00

      IK Oden 1 (hemma) U-Herr


      13:00
    • 11:00

      Bingolottobemanning P-08


      00:00
    • 13:00

      IFK Askersund F03-04 (borta) F-03/04


      15:00
  • 27Sön
    • 00:00

      Bingolottobemanning P-08


      17:00
    • 09:00

      Poolspel #2 P09


      14:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Träning P05/06


      11:30
    • 11:00

      Bingolotto P-08


      17:00
    • 15:00

      Team TG FF (borta) Herrlaget


      17:00
    • 16:30

      IK Gauthiod (hemma) Damlaget


      18:30
    • 16:30

      Bollkalle F-08/09


      18:30
  • 28Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Fotografering P05/06


      18:30
    • 18:30

      Fotografering F-05


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      KB Karlskoga FF (borta) U-Herr


      21:00
    • 19:00

      Fotografering P-08


      19:30
    • 19:00

      Scandinavian FC Örebro (borta) U-Dam


      21:00
    • 19:00

      KB Karlskoga FF (U21) (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:15

      IFK Kumla Röd (borta) F-06/07


      21:15
    • 19:30

      Fotografering F-03/04


      20:00
  • 29Tis
    • 16:45

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Lagfoto och spelarfoto F-10


      18:00
    • 18:00

      Lagfotografering U-Dam


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK Vit (hemma) P05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:45

      Fotogragrafering Lag/enskilt F-06/07


      20:00
    • 19:00

      Skövde AIK (hemma) U-Herr


      21:00
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Sköllersta IF (hemma) U-Dam


      21:00
  • 31Tor