Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
  • 2Lör
    • 08:45

      BLÅ Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:30

      Poolspel Nr3 P09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      KIF Örebro DFF (hemma) F-04


      12:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-06/07


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK F02-03 (borta) F-03


      13:00
    • 11:15

      HOIF/SMÅ (borta) F-06/07


      13:15
    • 14:00

      Huddinge IF (borta) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Askersund/Skyllberg 2 (borta) U-Dam


      17:00
    • 15:00

      Askersund/Skyllberg 2 (borta) Damlaget


      17:00
  • 3Sön
    • 08:45

      GULD Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF Vit (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 10:00

      Avesta AIK (borta) U-Herr


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      13:30
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 11:15

      IFK Askersund (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P-07


      14:30
    • 16:00

      IFK Västerås FK F01-03 (borta) F-02


      18:00
    • 16:00

      Match med F-02 mot Västerås FK F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
  • 4Mån
    v.36
    • 16:30

      Landskamp Sverige - Rumänien ( P17) P-08


      21:00
    • 16:30

      Landskamp Sverige -Rumänien U-Herr


      20:30
    • 17:00

      Träning F-03


      19:00
    • 17:00

      Landskamp F-05


      21:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 17:15

      Landskamp P17 U-Dam


      20:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-04


      20:30
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK Röd (hemma) P-06 Vit


      20:30
    • 19:30

      Karlslunds IF (borta) U-Herr


      20:30
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK (U21) (borta) Herrlaget


      21:30
  • 6Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 2 (F02-04) (borta) F-02


      21:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 2 (hemma) P-06 Vit


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Pålsboda/Sköllersta IF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-06 Vit


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Garphyttan (hemma) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      IK Sturehov (borta) F-04


      13:00
    • 11:00

      ÖBOs Norrdag P-05


      14:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 12:30

      Laxå IF (borta) P-06 Vit


      14:30
    • 14:00

      IFK Haninge (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 10Sön
    • 08:45

      Vit Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Glanshammars IF 1 (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P06 P-07


      12:00
    • 11:00

      Sturehov (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06 Vit


      13:00
    • 11:00

      Eskilstuna United DFF F01/ 02 (hemma) U-Dam


      13:00
    • 11:15

      Örebro SK Söder 1 (hemma) F-06/07


      13:15
    • 11:15

      Glanshammar/Lillkyrka (borta) P-07


      13:15
    • 13:00

      KIF Örebro DFF Röd (hemma) F-05


      15:00
    • 14:00

      Träning P-05


      15:30
    • 15:00

      IK Arvika Fotboll (hemma) U-Herr


      17:00
    • 16:00

      Lidköpings FK (borta) Damlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      IFK Lindesberg/GSBK (hemma) F-02


      19:00
  • 11Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning U-Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      IFK Västerås (hemma) U-Herr


      20:00
    • 19:00

      IFK Västerås/IK (U21) (hemma) Herrlaget


      21:00
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 18:00

      IFK Lindesberg (hemma) F-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:00
    • 19:00

      GSBK/IFK Lindesberg (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      GSBK/IFK Lindesberg (hemma) U-Dam


      21:00
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) U-Herr


      21:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
      Pettersberg
      Anteckning: Samling minst 15 minuter innan träningsstart! Glöm inte vattenflaska.
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:00

      VIT Serieomgång 3 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      GULD Serieomgång 3 F-06/07


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 10:00

      IFK Kumla Blå (hemma) P-06 Vit


      12:00
    • 10:00

      Örebro Sk Söder (hemma) F-10


      13:00
    • 10:00

      IFK Kumla 1 (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla 2 (borta) F-06/07


      12:00
    • 11:00

      Skiljebo SK F14 (borta) F-02


      13:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:15

      IFK Kumla Vit (borta) P-06 Vit


      13:15
    • 11:15

      Finnerödja IF (hemma) F-06/07


      13:15
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Svart (borta) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Bollkallar P-08


      16:00
    • 13:30

      Träning F-08/09


      14:30
    • 14:00

      IFK Kumla (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 17Sön
    • 08:15

      BLÅ Serieomgång 3 F-06/07


      13:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P06 P-07


      12:00
    • 11:00

      HOIF/SMÅ (borta) F-05


      13:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:15

      IK Sturehov (borta) F-06/07


      13:15
    • 11:15

      Sköllersta IF (borta) P-07


      13:15
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-06 Vit


      15:00
    • 13:00

      Syriasnska (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Bollflicka F-05


      16:00
    • 14:00

      IK Rössö Uddevalla (hemma) Damlaget


      16:00
    • 15:00

      Romfartuna GIF (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Västerås BK 30 F03 (borta) F-03


      17:00
    • 15:00

      Romfartuna GIF (borta) U-Dam


      17:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte F-05


      20:00
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      BK Forward (U21) (borta) Herrlaget


      20:00
    • 18:00

      BK Forward (borta) U-Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:30

      Föräldramöte P-06 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      17:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:15

      Tidnings utdelning. F-02


      20:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:45

      Ett Fyra (hemma) P-05


      20:00
    • 20:00

      Nora BK (hemma) U-Herr


      22:00
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      13:30
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      14:00
    • 10:00

      Hovsta IF (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Örebro SK Söder 2 (F03) (borta) F-02


      13:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF (borta) F-04


      13:00
    • 11:00

      Match med F-02 F-03


      13:00
    • 12:30

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-07


      14:30
    • 14:00

      Örebro SK Söder (borta) Damlaget


      16:00
    • 15:00

      Assyriska IF i Norrköping (borta) Herrlaget


      17:00
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Poolspel hemma vid Pettersebergs IP P09


      13:00
    • 10:00

      Mariebergs IK (hemma) F-08/09


      13:00
    • 10:15

      GULD Serieomgång 4 F-06/07


      14:00
    • 11:00

      Sala FF F02-03 (borta) F-03


      13:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK 2 Gul (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Frövi IK (hemma) F-06/07


      14:30
    • 13:00

      IFK Kumla (borta) P-06 Vit


      15:00
    • 15:00

      IK Franke (borta) U-Herr


      17:00
    • 16:30

      Karlslund (borta) P-05


      19:00
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder (borta) Damlaget


      20:00
  • 27Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      17:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      SMÅ IF/HOIF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 09:00

      Vit Serieomgång 4 F-06/07


      13:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      12:00
    • 10:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) U-Herr


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-06 Vit


      12:00
    • 10:00

      Mariebergs IK (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Gul 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Bingolotto F-05


      17:00
    • 11:00

      SMÅ IF/HOIF (hemma) F-04


      13:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-06 Vit


      13:15
    • 11:15

      Latorps IF (borta) P-07


      13:15
    • 11:15

      KIF Örebro DFF Röd (hemma) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Fjugesta IF (hemma) P-06 Vit


      15:00
    • 15:00

      Yxhults IK/Sköllersta 2 (hemma) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Lillån (hemma) P-05


      16:20
    • 15:00

      Yxhults IK/Sköllersta 2 (hemma) U-Dam


      17:00
    • 15:00

      Värmbols FC (borta) Herrlaget


      17:00