Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Juni 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.22
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Guldsmedsh.-Stråssa BK (borta) F-05


      20:30
    • 18:30

      Forward (hemma) P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Latorps IF (borta) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      Gideonsbergs IF F00 Vit (borta) U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:40
    • 18:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P-06 Vit


      20:00
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P-06 Vit


      21:15
  • 3Lör
    • 09:00

      Spelarutbildningsläger ölff F-04


      00:00
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      16:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Poolspel 2 P09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Mariebergs IK (borta) U-Herr


      13:00
    • 12:00

      IF Eker Örebro (borta) U-Dam


      13:00
    • 15:00

      Lidköpings FK (hemma) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Bollflicka F-05


      17:00
  • 4Sön
    • 00:00

      Spelarutbildningsläger ölff F-04


      18:00
    • 08:30

      Serieomg 3 för BLÅ F-06/07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Guldsmedsh.-Stråssa BK (borta) F-06/07


      12:00
    • 11:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (hemma) F-06/07


      13:15
    • 12:00

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) Damlaget


      14:00
    • 14:00

      IK Franke (hemma) U-Herr


      16:00
    • 17:00

      Match med F02 F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      IFK Västerås FK F01-03 (hemma) F-02


      19:00
    • 17:30

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) U-Dam


      19:30
  • 5Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning U-Dam


      19:00
    • 17:30

      Tidningsutdelning F-02


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Match med F04 F-03


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      IK Sturehov (borta) F-04


      21:00
  • 6Tis
    • Heldag

      6:e Juni Trofen F-03

    • 09:00

      Serieomg 3 för VIT F-06/07


      12:30
    • 10:00

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Seriespel hemma P-07


      12:15
    • 10:00

      Garphyttan IF Blå (hemma) F-10


      14:00
    • 10:30

      Sturehov (borta) P-05


      11:30
    • 11:15

      Glanshammars IF 1 (hemma) F-06/07


      13:15
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK Röd (hemma) P-06 Vit


      19:30
  • 7Ons
    • 00:00

      BK Forward (borta) U-Herr


      00:00
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-05


      20:30
    • 18:30

      ÖSK (hemma) P-05


      19:30
    • 19:00

      Match med F02 F-03


      19:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      SMÅ IF/HOIF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Eskilstuna United DFF F01/ 02 (hemma) U-Dam


      20:45
    • 19:00

      Gideonsbergs IF F02 (borta) F-02


      21:00
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      KB Karlskoga FF (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 9Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF (hemma) F-04


      20:30
  • 10Lör
    • 09:00

      Samlingsinfo Lilla Lithellscupen F-06/07


      15:00
    • 10:00

      Yxhults IK (borta) F-06/07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Litthelscup P-07


      16:00
    • 10:00

      Träning Damlaget


      11:15
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 11:00

      Träning F-08/09


      17:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-06/07


      12:00
    • 12:00

      IK Sturehov (hemma) F-06/07


      13:00
    • 12:30

      BK Ett Fyra (borta) P-06 Vit


      13:30
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) F-06/07


      14:00
    • 14:00

      Motala AIF FK (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 11Sön
    • 08:40

      Sköllersta/yxhult (borta) F-04


      09:40
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 11:00

      Match med F02 F-03


      13:00
    • 11:00

      Träning F-08/09


      17:00
    • 11:00

      Skiljebo SK F14 (borta) F-02


      13:00
    • 11:20

      IF kil (borta) F-04


      12:20
    • 12:00

      Kvarnsvedens IK (borta) U-Herr


      14:00
    • 12:40

      Ösk svart (hemma) F-04


      13:40
    • 14:00

      Nora BK (hemma) F-04


      15:00
    • 15:00

      IK Rössö Uddevalla (borta) Damlaget


      17:00
    • 16:00

      IF kil (hemma) F-04


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Gideonsbergs IF F00 Vit (hemma) U-Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:20

      KIF Örebro dff (hemma) F-04


      18:20
    • 18:00

      Lilla lithellscupen F-04


      19:00
    • 18:00

      Pålsboda/Sköllersta IF (F01-03) (borta) F-03


      20:00
  • 12Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:30

      Romfartuna GIF (hemma) Damlaget


      21:30
    • 19:30

      Romfartuna GIF (hemma) U-Dam


      21:30
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Laxå IF (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Carlstad United BK (hemma) U-Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Forward (borta) P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
    • 18:30

      Lillån FK (hemma) F-05


      20:30
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      20:30
    • 18:30

      Askersund (hemma) P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 20:30

      Grill Damlaget


      22:00
  • 16Fre
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • Heldag

      Örebro cupen U-Dam

    • 08:00

      Örebrocupen P-06 Vit


      00:00
    • 08:00

      FC Espoo United (borta) F-04


      09:00
    • 08:00

      Örebrocupen F-05


      00:00
    • 08:00

      Skedsmo (hemma) P-05


      09:00
    • 09:00

      Kinna 1 (borta) P-05


      10:00
    • 09:00

      Barkarö SK (hemma) P-07


      10:00
    • 09:00

      Örebrocupen P-07


      00:00
    • 11:00

      IFK Stocksund (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07


      00:00
    • 13:00

      Rönninge Salem Fotboll F11 Svart (borta) F-06/07


      14:00
    • 13:00

      Täby 5 (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Rotebro IS FF 2 (hemma) F-04


      14:00
    • 14:00

      Hammarby 3 (hemma) P-05


      15:00
    • 15:00

      FC Djursholm F11 (hemma) F-06/07


      16:00
    • 15:00

      Örebrocupen F-02


      20:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:00

      Örebrocupen F-04


      00:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle F-08/09


      21:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • Heldag

      Örebrocupen P-06 Vit

    • Heldag

      Örebrocupen F-05

    • Heldag

      Örebrocupen P-07

    • Heldag

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07

    • Heldag

      Örebrocupen F-04

    • Heldag

      Örebrocupen F-02

    • 08:00

      Täby FK (hemma) P-07


      09:00
    • 08:00

      HSK F11 Grön (hemma) F-06/07


      09:00
    • 09:00

      BP 14 (borta) P-05


      10:00
    • 10:00

      Huddinge 1 (borta) P-05


      11:00
    • 10:00

      FC Kuusysi F11 Valk. (borta) F-06/07


      11:00
    • 10:00

      Rönninge Salem Fotboll (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 11:00

      Boo IS (borta) F-04


      12:00
    • 15:00

      Sollentuna (hemma) P-05


      16:00
    • 16:00

      IF Sylvia (borta) Herrlaget


      18:00
    • 19:00

      Espoo (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      IFK Lidingö A (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      Enskede f04 (borta) F-04


      20:00
  • 18Sön
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • 00:00

      Örebrocupen P-06 Vit


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen F-05


      20:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-07


      19:00
    • 00:00

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07


      16:00
    • 00:00

      Örebrocupen F-04


      19:00
    • Heldag

      Örebrocupen F-02

    • 09:00

      Spånga is (borta) F-04


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 12:00

      Skattkärrs IF (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Årsta FF F11 (hemma) F-06/07


      14:00
    • 13:45

      Match med F02 F-03


      15:00
    • 15:00

      Rönninge Salem Fotboll F11 Gul (borta) F-06/07


      16:00
    • 15:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      16:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 19Mån
    v.25
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Dam


      18:30
      Pettersberg B-plan
      Anteckning: Lugn träning
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Degerfors (hemma) P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      Match Med F02 F-03


      21:00
    • 19:00

      Västanfors IF FK F01-03 (hemma) F-02


      21:00
    • 19:15

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      21:15
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:30

      Latorp (borta) P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Sala FF F02-03 (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:15

      Örebro SK FK (borta) U-Herr


      21:15
  • 22Tor
    • 14:00

      Träning U-Herr


      15:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:30

      IFK Kumla (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      QBIK (borta) Damlaget


      21:00
    • 19:30

      Värmbols FC (hemma) Herrlaget


      21:30
  • 23Fre
  • 24Lör
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 13:00

      Intresseanmälan match med F02 F-03


      15:00
    • 13:00

      Örebro SK Söder 2 (F03) (borta) F-02


      15:00
    • 16:00

      Träning U-Herr


      18:00
  • 26Mån
    v.26
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Träning U-Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Skiljebo SK F14 (borta) F-03


      20:30
    • 18:30

      SMÅ IF/HOIF (borta) F-04


      20:30
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) U-Dam


      21:00
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) Damlaget


      21:00
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      FC Linköping City (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 30Fre
    • Heldag

      SKADEVI CUP 2017 U-Herr