Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Maj 2017

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • 10:00

      BK 30 (hemma) U-Herr


      12:00
    • 11:00

      HOIF (borta) P-05


      12:00
    • 12:00

      IK Sturehov (hemma) F-04


      14:00
    • 13:00

      ÖSK 1 (borta) P-05


      14:00
    • 15:00

      Adolfsberg (hemma) P-05


      16:00
    • 15:00

      FC Europe Juniors 1 (hemma) U-Herr


      15:00
    • 15:00

      ÖSK Söder 1 (hemma) F-05


      17:00
    • 17:00

      Skinnskattebergs SK F02/03 (hemma) F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:00
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Match med F02 F-03


      19:30
    • 18:30

      IFK Lindesberg/GSBK (hemma) F-02


      20:30
    • 19:00

      Norrby SK 2 (hemma) U-Dam


      21:00
    • 19:00

      Norrby SK 2 (hemma) Damlaget


      21:00
  • 3Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:45

      KIF (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:15

      Skiljebo SK (borta) U-Herr


      21:00
  • 4Tor
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      IK Sturehov Blå (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 5Fre
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 19:00

      Surahammars FK F02-03 (borta) F-03


      21:00
  • 6Lör
    • 09:30

      Träning P-07


      11:30
    • 10:00

      BK Forward Lundby Gul (hemma) P-06 Vit


      12:00
    • 12:30

      Karlslunds IF HFK Blå (borta) P-06 Vit


      14:30
    • 14:00

      Södertälje FK (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Töcksfors IF (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      IK Oden (borta) U-Herr


      17:00
  • 7Sön
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla 1 (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Rynninge IK F08/09 (hemma) F-08/09


      12:30
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Slätta SK (borta) U-Herr


      15:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) Damlaget


      16:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) U-Dam


      16:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Match med F02 F-03


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 1 (F02-03) (borta) F-02


      21:00
  • 8Mån
    v.19
    • 16:45

      Ettfyra (borta) P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Match med F04 F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF (borta) F-04


      20:30
    • 18:30

      IF Eker Örebro (hemma) U-Dam


      20:30
    • 19:00

      KB Karlskoga (borta) U-Herr


      20:00
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      SMÅ IF (borta) Herrlaget


      21:00
  • 10Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Lillån (borta) P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 11Tor
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      IFK Askersund (borta) P-06 Vit


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Tjejkväll F-05


      21:00
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:40
    • 18:00

      Seriepoolspel P-07


      20:00
  • 13Lör
    • 09:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      00:00
    • 09:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      00:00
    • 09:20

      Seriematcher Blå hemma F-06/07


      13:00
    • 10:00

      Finnerödja IF (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Avesta AIK (hemma) U-Herr


      12:00
    • 10:00

      Träning Herrlaget


      11:00
    • 11:00

      Dingtuna/Ekeby f02-03 (hemma) F-02


      13:00
    • 11:00

      Match med F-02 F-03


      13:00
    • 11:15

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-06/07


      13:15
    • 15:00

      Skövde KIK (hemma) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Bollkalle F-08/09


      17:00
  • 14Sön
    • 00:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      19:00
    • 00:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      19:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 11:00

      IFK Västerås FK F01-03 (borta) U-Dam


      13:00
    • 11:00

      Kumla (borta) P-05


      12:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 2 (F02-04) (hemma) F-03


      13:00
    • 16:00

      IK Sleipner (borta) Herrlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
  • 15Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Karlslunds IF (hemma) U-Herr


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) U-Dam


      21:00
    • 19:15

      Match med F-04 mot Hallsberg F-03


      21:00
    • 19:15

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) F-04


      21:15
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 17Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Arboga Södra IF F01-02 (borta) U-Dam


      19:30
    • 18:30

      IFK Askersund (hemma) F-05


      20:30
    • 18:45

      Vivalla (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) Herrlaget


      21:00
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (borta) P-06 Vit


      19:30
    • 18:30

      SMÅ IF/HOIF (hemma) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:45

      KIF (hemma) P-05


      20:00
  • 19Fre
    • 16:45

      Serieomg 2 BLÅ kallelse-samling F-06/07


      20:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Glanshammars IF 2 (borta) F-06/07


      20:00
    • 19:00

      Nora BK/FK (borta) U-Herr


      21:00
    • 19:15

      Garphyttans IF (hemma) F-06/07


      21:15
  • 20Lör
    • 08:30

      Tjäna pengar till lagkassan U-Herr


      10:30
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
      Pettersbergs IP B-plan
      Anteckning: Lördagsträning på Pettersbergs IP - B-plan
      Vid match så kan denna komma flyttas till annat tillfälle.
    • 10:00

      Nora BK Svart (borta) P-06 Vit


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-08/09


      13:00
    • 11:15

      Nora BK Röd (hemma) P-06 Vit


      13:15
    • 14:00

      Ämterviks FF (borta) Damlaget


      16:00
    • 14:00

      Huddinge IF (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 21Sön
    • 10:00

      Serieomg 2 VIT kallelse-samling F-06/07


      13:30
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 10:00

      Seriepoolspel flyttat P-07


      12:00
    • 11:15

      Mariebergs IK (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Örebro SK Söder 1 (hemma) F-06/07


      14:30
    • 13:00

      Match med 02 F-03


      15:00
    • 13:00

      Tillberga IK (borta) U-Dam


      15:00
    • 13:00

      Örebro SK Söder 1 (F02) (hemma) F-02


      15:00
    • 13:45

      Poolspel 1 P09


      19:00
    • 16:00

      IK Arvika Fotboll (borta) U-Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Kopparberg BK (F02-04) (borta) F-03


      20:00
  • 22Mån
    v.21
  • 23Tis
    • 12:00

      Träning F-03


      00:00
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      Västerås BK 30 F15-16 Vit (hemma) U-Dam


      20:00
  • 24Ons
    • Heldag

      Träning F-03

    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 18:30

      HOIF/SMÅ (borta) F-05


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:30

      IFK Haninge (borta) Herrlaget


      21:30
  • 25Tor
    • Heldag

      Träning F-03

    • 09:40

      Hammarby (hemma) P-05


      10:40
    • 10:00

      Träning U-Herr


      12:00
    • 11:20

      Saltsjö Boo (hemma) P-05


      12:20
    • 13:50

      Järfälla (hemma) P-05


      14:50
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:45

      Träning F-04


      19:30
    • 17:50

      Triangeln (hemma) P-05


      18:50
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK Vit (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 20:00

      AIK 06 Akademi (hemma) P-05


      21:00
  • 26Fre
    • Heldag

      Träning F-03

    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 11:00

      Hanvikens SK (hemma) P-06 Vit


      12:00
    • 14:00

      FC Nacka (hemma) P-06 Vit


      15:00
    • 16:00

      IK Sirius (hemma) P-06 Vit


      17:00
    • 19:00

      Rävåsens IK Karlskoga (borta) Damlaget


      21:00
  • 27Lör
  • 28Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 11:00

      Träningsmatch P-07


      12:30
    • 13:00

      Bollkallar P-07


      16:00
    • 14:00

      Assyriska IF i Norrköping (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Västerås IK F03-04 Svart (hemma) F-03


      20:00
  • 29Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Fotografering F-04


      17:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning U-Dam


      19:00
    • 18:00

      Fotografering F-02


      18:30
    • 18:30

      Fotografering P-06 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      IFK Lindesberg (hemma) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      BK Forward (hemma) U-Herr


      20:00
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Lagfotografering U-Dam


      18:00
    • 18:00

      Fotografering P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) F-05


      20:30
    • 18:30

      Fjugesta IF (borta) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      Askersund/Skyllberg 2 (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Askersund/Skyllberg 2 (hemma) U-Dam


      21:00
  • 31Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:00
    • 18:45

      Träning och grillkväll med tjejerna i föreningen F-04


      20:30
    • 19:00

      Syrianska (borta) P-05


      20:20
    • 19:00

      Tjejkväll F-03


      21:00
    • 19:00

      Tjejkväll Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) U-Herr


      21:00
    • 19:00

      Tjejkväll F-05


      21:00
    • 19:00

      RIK Tjejkväll Träning-Grill F-06/07


      21:00
    • 19:00

      Grill kväll med alla tjejer i RIK F-02


      21:00
    • 19:00

      Tjejkväll F-08/09


      20:30
    • 19:00

      Tjejkväll på Grenadjärvallen U-Dam


      21:00