Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
  • 2Lör
    • 10:00

      Träning F-05


      11:00
    • 11:30

      Futsal serie. Rynninge vs Syrianska P05/06


      13:00
    • 11:40

      IK Sturehov (borta) U-Herr


      13:40
    • 13:00

      Internmatch (Dm laget vs Ladies night laget) U-Dam


      14:00
    • 15:00

      Hovsta IF (hemma) U-Herr


      16:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 09:30

      Träning P-11


      10:30
    • 09:45

      Träning P-07


      11:15
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
    • 15:00

      Vasalunds IF Kista (hemma) P05/06


      16:00
    • 15:15

      Sköllersta IF (borta) Damlaget


      16:15
    • 16:00

      Djurgårdens IF FF 1 (hemma) P05/06


      17:00
    • 16:40

      Hammarby IF FF 9 (borta) P05/06


      17:40
    • 17:40

      Djurgårdens IF FF 2 (hemma) P05/06


      18:40
  • 4Mån
    v.49
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning U-Herr


      20:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:00

      Träning U-Dam


      20:30
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:30

      Träning F-06/07


      11:00
      Pettersbergs IP - Konstgräs
      Anteckning: Kallelse till lördagsträning på Pettersbergs IP - Konstgräs.
      Vi tänkte spela internmatch som vi gjorde 25nov.
      Ta med Vit & Blå matchtröjor(ni som har)
      Kom i tid, vi har omklädningsrum.
      Uppvärmning 09:30 - 09:55, därpå matchspel 3*15min kl 10:00 - 11:00
      Sedan en liten avrundning efteråt i omklädningsrummet.
      Sista svarsdag/tid, fredag 8dec kl 17:00, för att vi ska kunna göra lag.
    • 10:00

      Träning F-05


      11:00
    • 13:00

      IF Eker (borta) U-Dam


      14:00
    • 16:00

      BK Forward Gul (hemma) P05/06


      17:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 09:30

      Träning P-11


      10:30
    • 09:45

      Träning P-07


      11:15
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 13:00

      BK Forward Trängen Gul (hemma) P05/06


      14:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
    • 16:00

      Bingolotto F-05


      21:00
    • 16:30

      Träning P05/06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
    • 18:15

      Träningsmatch U-Dam


      20:30
  • 13Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning U-Herr


      20:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
    • 21:10

      Örebro SK Söder (hemma) Damlaget


      22:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Bingolotto ICA-Maxi F-06/07


      21:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 15Fre
    • 16:00

      Bingolotto ICA-Maxi F-06/07


      20:00
    • 20:00

      Bingolotto Pass P-07


      21:00
  • 16Lör
    • 10:00

      Träning F-05


      11:00
    • 13:00

      Ösk (borta) U-Dam


      15:00
    • 16:00

      Frövi IK (hemma) U-Herr


      17:00
    • 17:15

      IFK Askersund (hemma) U-Herr


      19:15
    • 18:00

      Laxå IF (hemma) P05/06


      19:00
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P-11


      10:30
    • 09:45

      Träning P-07


      11:15
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 13:00

      BK Forward Gul Lundby (hemma) P-06/07


      15:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
    • 15:00

      Träning U-Dam


      16:00
  • 18Mån
    v.51
    • 16:00

      Bingolotto Pass P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Bingolotto Pass P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning U-Herr


      20:00
    • 20:00

      Bingolotto Pass P-07


      21:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:00
  • 22Fre
    • 16:45

      Fjugesta/Lekeberg 2 (borta) P05/06


      17:45
    • 17:30

      Träningsmatch Adolfsbergs IK P-07


      19:00
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
  • 26Tis
  • 27Ons
    • Heldag

      Örebro Cupen Gruppspel U-Dam

    • Heldag

      Örebrocupen i Futsal F-03

    • 07:40

      IF Eker Vit (borta) P05/06


      08:40
    • 09:00

      BK Forward Lundby 1 (hemma) P05/06


      10:00
    • 10:40

      IFK Kumla (hemma) P05/06


      11:40
    • 11:40

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P05/06


      12:40
    • 12:00

      Karlslund IF HFK 2 (hemma) P05/06


      13:00
    • 13:40

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P05/06


      14:40
    • 14:20

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P05/06


      15:20
    • 15:20

      Lillån FK (hemma) P05/06


      16:20
    • 17:00

      Degerfors IF Sweskills (borta) P05/06


      18:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
    • 22:00

      ÖSK P13 U (hemma) P05/06


      23:00
  • 28Tor
    • Heldag

      Örebrocupen P-07

    • 08:00

      Örebrocupen futsal F-03/04


      19:00
    • 15:40

      IFK Hallsberg (borta) F-03/04


      16:40
    • 17:00

      Adolfsberg IK gul (borta) F-03/04


      18:00
    • 18:20

      Örebro SK F05 svart (borta) F-03/04


      19:20
    • 19:40

      KIF Örebro DFF blå (hemma) F-03/04


      20:40
    • 21:00

      Örebro SK f04 (hemma) F-03/04


      22:00
  • 29Fre
    • 08:00

      Örebro SK Vit 1 (borta) P05/06


      09:00
    • 10:20

      Karlslund IF HFK Röd (hemma) P05/06


      11:20
    • 11:40

      Karlslund IF HFK Vit (hemma) P05/06


      12:40
    • 13:00

      Karlslund IF HFK Svart (hemma) P05/06


      14:00
    • 16:20

      Örebro SK Röd (borta) P05/06


      17:20
  • 30Lör
    • 07:00

      Örebrocupen futsal F-03/04


      19:00
    • 08:40

      Adolfsberg ik svart (borta) F-03/04


      09:40
    • 10:00

      Karlslund IF HFK P13 Röd (hemma) P05/06


      11:00
  • 31Sön