Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
    • 15:45

      Träning P19


      17:15
  • 2Tor
    • Heldag

      Borens Futsal Cup 2020 P19

    • 12:05

      Motala AIF Akademi (borta) P19


      13:05
    • 14:20

      NFK Klocket Tigers (hemma) P19


      15:20
    • 16:00

      Skeng United FK (hemma) P19


      17:00
    • 17:00

      BK Kenty (borta) P19


      18:00
    • 18:10

      LSW IF (borta) P19


      19:10
    • 19:50

      NFK Klocket Tigers (hemma) P19


      20:50
    • 20:30

      Motala Futsal Klubb (borta) P19


      21:30
  • 3Fre
    • 11:15

      Träning F-15


      13:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:50

      Träning P-08


      18:00
  • 4Lör
    • 09:15

      Odencupen F-15


      20:00
    • 12:00

      Futsalcup F-07/08


      18:00
  • 5Sön
    • 12:00

      Match hallsberg F-15


      18:00
    • 12:40

      Lillån FK (borta) A-lag Herrar


      13:40
    • 15:30

      Träning P19


      17:00
    • 17:30

      Nyårscupen i Laxå P-010


      22:00
  • 6Mån
    v.2
    • 08:15

      Nyårscupen P-011


      13:30
    • 10:30

      Skyllbergs IK (borta) P-06


      12:30
    • 11:15

      Nyårscupen P-011


      16:00
    • 17:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) P19


      18:00
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 18:20

      Spelarmöte F-15


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 9Tor
    • 17:00

      Föräldrarmöte P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:30

      Uppstartsmöte 2020 P-16/18


      18:30
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 19:45

      Träning A-lag Herrar


      21:15
    • 20:00

      Tränarmöte P-010


      21:15
  • 10Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:50

      Träning P-08


      18:00
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Futsalmatch mot IK Sturehov P-07


      19:00
    • 18:00

      IF Sturehov (hemma) P-07


      19:00
  • 11Lör
  • 12Sön
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:00
    • 10:30

      Syrianska (borta) F-07/08


      11:30
    • 11:00

      Träning P-010


      12:30
    • 12:15

      Örebro SK Fotboll (hemma) P-08


      14:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 13Mån
    v.3
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:30
      Idrottsparken - Konstgräs
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
  • 15Ons
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Mosjö (hemma) F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Vinterspelen Cup P06 P-06

    • 10:30

      Träning P-16/18


      12:00
    • 11:30

      Träning F-07/08


      13:00
    • 12:30

      Träning P-010


      13:30
    • 16:00

      Täby FK (borta) P-06


      17:00
    • 19:30

      Syrianska IF (hemma) P-06


      20:30
  • 19Sön
    • 00:00

      Vinterspelen Cup P06 P-06


      23:00
    • 08:00

      Huddinge IF P06:3 (hemma) P-06


      09:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:00
    • 11:00

      Ursvik IK (hemma) P-06


      12:00
    • 13:00

      Träning P-011


      14:30
    • 14:00

      Träning F-012/13


      15:30
    • 15:00

      Barkarö SK (hemma) P-06


      16:00
    • 15:00

      IFK Hallsberg FK (borta) F-07/08


      17:00
    • 16:30

      IFK Hallsberg FK (borta) F-07/08


      18:30
    • 17:00

      Täby FK (hemma) P-06


      18:00
  • 20Mån
    v.4
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 16:50

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Lekebergs IF (hemma) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P19


      19:30
  • 25Lör
    • 10:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:30

      Seriematch futsal Glanshammar P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-16/18


      12:00
    • 11:00

      Glanshammars IF (hemma) P-06


      13:00
    • 11:30

      Träning F-07/08


      13:00
    • 12:15

      Futsal match P-09


      14:00
  • 26Sön
    • 08:00

      Futsalcup F-07/08


      19:00
    • 09:00

      Futsalcup Hallsberg F-07/08


      17:00
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:15

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-08


      13:15
    • 12:00

      FC Linköping City (borta) P19


      14:00
    • 13:00

      Träning P-011


      14:30
    • 13:00

      Träningsmatch P-011


      14:30
    • 14:00

      Träning F-012/13


      15:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 27Mån
    v.5
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 16:50

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P19


      19:30