Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 11:30

      IFK Kumla P05 (borta) P-04


      13:30
    • 11:30

      IFK Kumla P04 (hemma) P-05


      13:30
    • 13:30

      Askersund (hemma) P-07


      15:00
    • 15:00

      Träning P-010


      16:00
    • 16:00

      Träning P-011


      17:00
  • 2Mån
    v.14
    • 14:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P-07


      15:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      20:30
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:30

      Fotografering A-lag Herrar


      18:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Fotografering U-17


      19:30
    • 19:00

      Fotografering P-15


      19:30
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:15
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:15
    • 19:00

      Träning P-16


      20:30
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
  • 7Lör
    • 11:00

      Träning P-05


      12:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 13:15

      Katrineholms SK (borta) P-15


      15:15
    • 13:15

      Katrineholms SK (borta) U-17


      15:15
    • 14:30

      Enköpings SK (hemma) A-lag Herrar


      16:30
    • 15:00

      IF Eker (borta) P-07


      17:00
  • 8Sön
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010


      12:00
    • 11:00

      Målvaktsträning P-07


      12:00
    • 12:00

      Lillån FK (borta) P-04


      14:00
    • 12:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P-15


      14:00
    • 14:00

      Fellingsbro (hemma) P-07


      15:30
    • 14:15

      Träningsmatch mot Forward F-0708


      15:30
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      19:30
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 19:15

      Träning U-17


      20:30
    • 19:15

      Träning P-15


      20:30
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:15
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:15
    • 18:30

      Föräldrar möte P-06


      19:30
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
  • 14Lör
    • 08:00

      Kickoff 2018 F-0708


      00:00
    • 12:45

      Bollisor F0506 F-0506


      16:00
    • 14:00

      FK Bosna 92 Örebro (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch Adolfsberg P-06


      17:30
    • 17:30

      Karlslunds IF HFK P05 (hemma) P-04


      19:00
  • 15Sön
    • 00:00

      Kickoff 2018 F-0708


      14:00
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010


      12:00
    • 11:15

      Träning P-08


      13:30
    • 13:30

      HOIF (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Träning P-05


      15:15
    • 15:00

      Träning F-0506


      17:00
    • 16:00

      Träning P-011


      17:00
    • 17:30

      FBK Karlstad U17 (hemma) P-15


      19:30
    • 17:30

      FBK Karlstad U17 (hemma) U-17


      19:30
  • 16Mån
    v.16
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      20:30
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
      Idrottsparken - Konstgräs
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-06


      19:45
    • 18:30

      Lagledarmöte planbokning P-05


      19:30
  • 20Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
  • 21Lör
    • 10:00

      IF Sturehov (hemma) P-07


      13:00
    • 10:30

      IK Tord (hemma) P-15


      11:30
    • 12:00

      Träning F-0506


      13:30
    • 13:00

      Säffle FF (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 15:30

      Våmbs IF (hemma) P-15


      16:30
    • 16:30

      IFK Hallsberg FK P05 (hemma) P-05


      18:00
    • 18:00

      Kållered SK (hemma) P-15


      19:00
  • 22Sön
    • 09:30

      Träningsmatch mot Hallsberg P-09


      11:00
    • 09:40

      Falköpings FK (hemma) P-15


      10:40
    • 11:00

      Hallsberg (hemma) P-010


      12:30
    • 11:00

      Sköllersta (hemma) P-07


      12:30
    • 12:30

      IF Sturehov (hemma) P-07


      13:30
    • 12:45

      Träning P-08


      15:30
    • 15:30

      Träning P-011


      16:25
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Lagfotografering P-010


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Fotografering P-07


      18:45
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Lagfotografering IFK Kumla F-0506


      19:00
    • 18:30

      Föräldrar möte P-06


      19:30
    • 19:00

      Fotografering F-0708


      19:30
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
  • 25Ons
    • 16:45

      Fotografering P-011


      17:30
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:15
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:15
    • 17:15

      Ny tid fotografering P-06


      18:00
    • 17:40

      Fotografering 2018 P-09


      18:30
    • 18:30

      Fotografering P-05


      19:00
    • 19:00

      Fotografering P-04


      19:30
  • 26Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Föräldramöte P-07


      17:45
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:15
    • 18:15

      Träning P-06


      19:45
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
  • 27Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:30

      Örebro SK Röd (borta) U-17


      20:30
  • 28Lör
    • Heldag

      Folkpool cup P-08

    • 09:00

      Minipoolspel F08 F-0708


      14:00
    • 10:00

      Träningsmatch P-06


      12:00
    • 14:00

      Bollkallar P-06 P-06


      16:00
    • 14:00

      Yxhults IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:15

      Lillån FK 2 (borta) P-04


      18:15
  • 29Sön
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010


      12:00
    • 12:30

      Frövi IK (hemma) P-04


      14:30
    • 14:00

      Ludvika FK (borta) U-17


      16:00
    • 18:45

      Skyllbergs IK 1 (hemma) P-05


      20:45
  • 30Mån
    v.18
    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
    • 17:00

      Kiosk IP P-07


      00:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Glanshammars IF (borta) F-0506


      20:30