Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • Heldag

      Kioskvecka F0506 F-04/05/06

    • 09:30

      Träning P-010 Vit


      10:30
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      BK Forward Gul (borta) P-16


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Röd 1 (borta) P-15


      13:00
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK Röd 1 (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      IK Sturehov Blå (borta) P-05


      15:00
    • 16:00

      Avesta AIK (borta) U-17


      18:00
    • 16:00

      Träning P-011


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-16


      18:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Vivalla SK (borta) P-15


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 20:00

      Träning U-17


      21:30
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning U-17


      17:45
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 19:00

      Örebro SK FK U1 (hemma) P-16


      21:00
  • 7Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl cup P-08

    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 11:00

      Yxhult/Sköllersta (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK FK (hemma) P-04


      13:00
    • 15:00

      Huddinge IF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Serieavslutning F-04/05/06


      20:15
  • 8Sön
    • 08:00

      Thomas Nordahl cup P-09


      19:00
    • 09:00

      IFK Kumla (hemma) P-010 Vit


      17:00
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 13:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P-05


      15:00
    • 15:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P-15


      17:00
    • 16:00

      IK Arvika (borta) U-17


      18:00
    • 16:00

      Adolfsbergs IK Övre Gul (borta) P-04


      18:00
  • 9Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:30

      Fokus och glädje ger resultat! P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning A-lag Herrar


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK 1 (borta) P-16


      21:30
    • 19:30

      Adolfsbergs IK Övre (hemma) P-15


      21:30
  • 10Tis
    • 15:30

      Träning P-15


      17:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:30

      Träning U-17


      20:45
    • 20:45

      Landskamp U-17


      23:00
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning U-17


      17:45
      Idrottsparken - Konstgräs
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
  • 14Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P-05

    • 07:15

      IFK Kumla Blå (hemma) P-07


      15:00
    • 09:00

      Thomas Nordahl cup P-06


      00:00
    • 09:00

      Träning P-06


      00:00
    • 09:30

      BK Sport (hemma) P-05


      10:30
    • 13:00

      Rynninge IK (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      IK Sleipner (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 17:30

      Västerås IK (borta) P-05


      18:00
  • 15Sön
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P-05

    • 00:00

      Thomas Nordahl cup P-06


      16:00
    • 00:00

      Träning P-06


      19:00
    • 07:00

      Träning P-07


      15:00
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 09:30

      BK Forward (borta) P-05


      09:45
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 12:30

      KB Karlskoga FF (borta) P-05


      13:00
    • 16:30

      Kvarnsvedens IK (borta) U-17


      18:30
  • 16Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 18:15

      Föräldrar möte P-06


      19:15
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
  • 23Mån
    v.43
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:30

      Träning P-16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-15


      21:00
    • 19:30

      Träning U-17


      21:00
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 18:15

      Träning U-17


      19:45
    • 18:15

      Träning P-15


      19:45
    • 18:15

      Träning P-16


      19:30
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:15

      Träning P-15


      19:45
    • 18:15

      Träning U-17


      19:45
    • 18:15

      Träning P-16


      19:30
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
  • 29Sön
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
  • 30Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:30

      Träning P-16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-15


      21:00
    • 19:30

      Träning U-17


      21:00
  • 31Tis
    • 11:00

      Träning P-16


      12:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 19:30

      Träning P-15


      21:00
    • 19:30

      Träning U-17


      21:00