Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 15:45

      Träning P-07


      16:45
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:45

      Klubbhus bokat F-11


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Bollstanäs F07 (borta) F-07


      20:00
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 5Lör
  • 6Sön
    • Heldag

      Parkcupen F-10

    • Heldag

      Parkcupen P-08

    • 08:00

      Parkcupen F09 F-10


      15:00
    • 08:00

      Parkcupen, Uppsala F-08


      17:00
    • 08:20

      Parkcupen P-09


      18:00
    • 09:00

      Träningscup P-06


      16:00
    • 09:30

      Träningsmatcher 11 mot 11 F-05


      17:00
    • 11:00

      Roslagsbro IF P06 (hemma) P-06


      13:00
    • 13:00

      Unik FK P05 Röd (borta) P-05


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:30

      Träning F-07


      17:00
  • 7Mån
    v.41
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
  • 8Tis
    • 15:45

      Träning P-07


      16:45
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 19:00

      Klubbhus bokat Alsike IF


      20:30
  • 9Ons
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Futsal säsong 19/20 P-06


      20:30
  • 10Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
  • 11Fre
    • 14:30

      Linköping cup F-07


      23:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 12Lör
    • Heldag

      Linköping cup F-07

    • 08:20

      Alsike p-07 vit (hemma) P-07


      16:00
    • 09:00

      Vaksala (hemma) P-07


      16:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:30
    • 09:30

      Lopgruppens Match Camp P-08


      17:00
    • 10:30

      Träning F-06


      12:00
    • 12:30

      Bollisar IK Uppsala-Umeå F-08


      15:00
    • 16:00

      Säsongsavslutning F08 F-08


      18:00
  • 13Sön
    • Heldag

      Linköping cup F-07

    • 12:40

      Avslutning, match och lek/tävling P-11


      14:40
    • 14:15

      Sunnersta AIF (borta) P-05


      16:15
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:30

      Träning F-05


      17:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
  • 14Mån
    v.42
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Klubbhus bokat P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 20:45

      Sverige-Spanien P-06


      23:00
  • 16Ons
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Sigtuna IF Fotboll (borta) P-05


      20:30
  • 17Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 19Lör
    • 08:00

      McDonald cup P-06


      00:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:00

      Träning F-08


      11:30
    • 10:30

      Träning F-06


      12:00
    • 16:30

      Danmarks IF F05 (borta) F-05


      18:30
  • 20Sön
    • 00:00

      McDonald cup P-06


      19:00
    • 12:50

      Unik FK P05 (borta) P-05


      14:50
    • 13:30

      Klubbhus bokat F-05


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 15:30

      Träning F-05


      17:00
  • 21Mån
    v.43
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Klubbhus bokat Alsike IF


      21:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
  • 22Tis
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 23Ons
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:45

      Alsike - Bollstanäs Föreningsdomare 5/7-manna


      19:00
    • 17:45

      Bollstanäs SK 1 (hemma) P-08


      19:00
    • 17:45

      Bollstanäs SK 2 (hemma) P-08


      19:00
    • 18:00

      Klubbhus bokat F-06


      21:00
    • 18:30

      Avslutning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 24Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 26Lör
    • Heldag

      Oktoberbollen P-05

    • 09:00

      Oktoberbollen P05 P-06


      00:00
    • 09:30

      Gamla Upsala SK (hemma) F-07


      11:30
    • 10:00

      Träning F-08


      11:30
    • 10:30

      Träning P-10


      12:00
    • 13:05

      Intresseanmälan - Oktoberbollen F-06


      00:00
    • 14:40

      Oktoberbollen F-06


      00:00
  • 27Sön
    • Heldag

      Oktoberbollen P-05

    • 00:00

      Oktoberbollen P05 P-06


      17:00
    • 00:00

      Intresseanmälan - Oktoberbollen F-06


      20:00
    • 00:00

      Oktoberbollen F-06


      17:00
    • 09:40

      Dalkurds Höstlovscup 2019 P-08


      15:00
    • 15:30

      Träning F-05


      17:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:30

      Vaksala SK P06 Gul 1 (hemma) P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 28Mån
    v.44
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
  • 29Tis
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30