Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

November 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.44
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
  • 2Lör
    • 10:30

      Träning F-07


      12:00
    • 10:30

      Träning F-06


      12:00
    • 11:30

      Träning F-10


      13:00
  • 3Sön
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 15:50

      Håbo FF (hemma) F-05


      17:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 4Mån
    v.45
    • 15:00

      Klubbhuset F-05


      16:30
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Avslutning P-07


      20:30
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 6Ons
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:45

      Alsike IF F07 (hemma) F-07


      20:45
    • 18:45

      Alsike IF F07 (hemma) F-06


      20:45
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Futsal säsongen 19/20? P-08


      19:00
    • 19:10

      Films SK F07 (borta) F-06


      21:10
  • 9Lör
    • 09:30

      Rimbo IF F06 (hemma) F-07


      11:30
    • 10:00

      Träning F-08


      11:30
    • 10:30

      Träning F-06


      12:00
    • 11:30

      Träning P-10


      13:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Upsala IF P05 (borta) P-05


      11:00
    • 15:30

      Träning F-05


      17:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 11Mån
    v.46
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Klubbhus bokat, föräldramöte F-10


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 14Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Ledarmöte P-08


      21:00
    • 18:45

      Ledarmöte Alsike IF


      22:00
  • 15Fre
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:30

      Sigtuna IF Fotboll (hemma) P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning F-08


      11:30
    • 11:00

      Danmarks IF F07 (hemma) F-06


      13:00
    • 11:20

      Sunnersta AIF F05 (borta) F-05


      13:20
    • 11:30

      Träning F-10


      13:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
  • 17Sön
    • 12:20

      IK Sirius FK F07 (borta) F-07


      14:20
    • 13:15

      Sirius p05 (hemma) P-05


      14:45
    • 13:20

      IK Sirius FK F07 (borta) F-06


      15:20
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:50

      Unik FK F05 (hemma) F-05


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Vaksala SK P06 Gul 2 (hemma) P-06


      19:30
    • 18:30

      Fanna BK Vit (hemma) P-05


      20:30
  • 18Mån
    v.47
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 19Tis
    • 16:15

      Planeringsmöte Upplands FF F-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Öppen bod, Material Alsike IF


      20:00
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
  • 22Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 19:10

      Films SK (borta) P-06


      21:10
  • 23Lör
    • Heldag

      November Indoor 2019 P-08

    • 09:15

      Fanna BK (hemma) P-05


      10:30
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 10:30

      Träning F-06


      12:00
    • 11:30

      Lunch träningshelg P-07


      12:45
    • 13:00

      Träning P-07


      14:30
    • 16:00

      Nockebyhovs IF (hemma) F-07


      21:00
  • 24Sön
    • 10:10

      Gamla Upsala SK (borta) F-06


      12:10
    • 11:00

      Fanna BK (hemma) P-05


      13:00
    • 13:15

      Gamla Upsala SK F05 (borta) F-05


      15:15
    • 15:00

      Träning F-08


      16:30
    • 16:30

      Sunnersta AIF P05 (borta) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 25Mån
    v.48
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Klubbhus bokat Alsike IF


      21:00
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:30

      Tematräning MV flickor 2005 F-05


      20:30
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Klubbhus bokat Alsike IF


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
  • 29Fre
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
  • 30Lör
    • Heldag

      Adventscupen F-06

    • 09:30

      Sunnersta AIF P06 (hemma) P-06


      11:30
    • 10:00

      Träning F-08


      11:30
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 11:30

      Träning F-10


      13:00
    • 17:40

      Adventscupen F-05


      23:00