Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 13:30

      Upsala IF Vit (borta) P-05


      15:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
  • 2Ons
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning F-06


      21:00
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 3Tor
    • 16:00

      Träning P-05


      18:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 09:00

      Träningsläger F-07


      13:00
    • 09:00

      Rö IK (borta) F-08


      14:00
    • 10:00

      Vaksala SK Svart (borta) F-07


      12:00
    • 10:30

      Rö IK (borta) F-08


      15:00
    • 14:00

      IK Sirius FK Akademi P06 (borta) P-05


      15:30
  • 6Sön
    • 00:00

      Träning F-07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:30
    • 09:00

      Träning P-09


      10:30
    • 09:30

      Vaksala SK Gul (borta) P-08


      11:30
    • 09:30

      Vaksala SK Vit (borta) P-05


      11:30
    • 10:30

      Örsundsbro IF (hemma) F-08


      12:00
    • 10:45

      Enköpings SK UK F12 Grön (hemma) F-06


      12:45
    • 11:00

      Vaksala SK (borta) F-05


      12:30
    • 12:15

      SK Wigör 1 (hemma) F-08


      13:45
    • 12:30

      SK Wigör P08 (hemma) P-08


      14:30
    • 12:30

      Alsike IF P-08 svart - SK Wigör P08 Föreningsdomare 7-manna


      13:45
    • 14:00

      Almunge/Funbo IF F06 (borta) F-06


      16:00
    • 14:15

      Danmark (hemma) P-07


      15:45
    • 14:15

      BKV Norrtälje P06 (hemma) P-06


      16:15
    • 16:00

      Håbo FF P05 (hemma) P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
    • 16:15

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 10:00

      Riala GoIF (borta) F-08


      11:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      18:45
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 11Fre
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Intresseanmälan ny overall P-03


      18:05
  • 12Lör
    • 11:15

      Vaksala SK Gul (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      13:15
    • 11:30

      Håbo FF Svart 07 (hemma) F-07


      13:30
    • 11:30

      seriematch med F07 mot Funbo/Almunge F-06


      13:00
    • 12:00

      Fanna BK (borta) P-03


      14:00
    • 12:30

      Enköping (borta) P-07


      14:30
  • 13Sön
    • 09:00

      BKV Norrtälje (hemma) F-08


      10:30
    • 09:15

      FC Arlanda P08 Grön (hemma) P-08


      11:15
    • 09:15

      Alsike IF P08 Svart - FC Arlanda P08 Grön Föreningsdomare 7-manna


      10:15
    • 10:00

      Fanna BK F06 Svart (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      FC Arlanda P06 Grön (borta) P-06


      12:00
    • 10:45

      Enköping Sk (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Alsike IF P-08 gul - IK Sirius FK P-08 E Föreningsdomare 7-manna


      12:00
    • 12:45

      BKV Norrtälje P06 Blå (hemma) P-06


      14:45
    • 12:45

      Norrtälje (hemma) P-07


      14:15
    • 14:30

      Films SK (hemma) F-05


      16:00
    • 16:30

      IK Sirius FK P05 (hemma) P-05


      18:30
    • 18:30

      Unik FK p03 (hemma) P-03


      20:30
    • 19:00

      Öppet hus, materialförsäljning Alsike IF


      20:00
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Vaksala SK F05 (borta) F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning med F07 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Lagga Långhundra (borta) P-07


      19:15
    • 18:00

      Blodomloppet P-05


      20:00
    • 18:15

      Träning med F05 F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 18Fre
    • 17:00

      Målvaktsträning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
  • 19Lör
    • 09:00

      Roslagsbro IF (hemma) F-09/10


      16:00
    • 09:00

      Vaksala SK (hemma) F-09/10


      13:00
    • 09:00

      Fotografering F-08


      09:45
    • 09:45

      Fotografering F-05


      10:30
    • 10:00

      Arlanda FC (borta) P-07


      12:00
    • 10:30

      Fotografering P-06


      11:15
    • 11:45

      Hagby IK P06 (hemma) P-06


      13:45
    • 11:45

      Håbo FF Röd 06 (hemma) F-06


      13:45
    • 12:00

      Håbo FF P08 18Sv (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      Håbo FF - Alsike IF P08 Svart P-08


      13:00
    • 12:30

      Danmarks IF P05/06 (borta) P-05


      14:30
    • 13:30

      Brottby SK 1 (hemma) F-06


      15:30
    • 13:30

      Fanna (hemma) P-07


      15:00
    • 14:15

      Fotografering P-03


      15:00
    • 14:55

      Lagfotografering F-06


      15:45
    • 15:30

      IK Nordia (hemma) P-05


      17:30
    • 15:30

      Lagfotografering P-08


      16:30
    • 17:00

      Håbo FF (borta) P-03


      19:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Fotografering P-09


      09:45
    • 09:30

      Poolspel P10 20/5 P-10


      14:30
    • 09:45

      Fotografering P-07


      10:30
    • 11:00

      Lagfotografering F-09/10


      12:00
    • 12:00

      Lagfotografering Framtidslaget Pojkar (U17)


      12:45
    • 12:00

      Sigtuna IF FK F07 (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      Gamla Upsala SK P06 gul (borta) P-06


      14:00
    • 13:00

      SK Iron (borta) F-05


      14:30
    • 13:30

      Hagby IK (borta) F-08


      14:30
    • 15:30

      Gokart + middag P-04


      18:30
    • 17:00

      Upsala IF 1 (borta) P-08


      19:00
    • 18:00

      Håbo FF U16/17 (hemma) Framtidslaget Pojkar (U17)


      20:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      18:45
    • 18:20

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning med F05 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 09:30

      Hagby (borta) P-07


      11:30
    • 10:30

      Upsala IF (borta) P-05


      12:00
    • 11:30

      Håbo FF Vit (hemma) F-08


      13:00
    • 11:45

      Funbo/Alumnge IK F06-07 (hemma) F-07


      13:45
    • 11:45

      Seriematch med F07 mot Funbo/Almunge F06/F07 F-06


      13:00
    • 13:00

      Åsunda IF (borta) P-05


      14:30
    • 13:15

      Rosersberg IK Röd (hemma) F-08


      14:45
    • 14:00

      Håbo FF P06 (borta) P-06


      16:00
    • 15:15

      Danmarks IF (hemma) F-05


      16:45
  • 27Sön
    • 10:00

      Rosersbergs IK F06/07 RÖD (borta) F-06


      12:00
    • 11:00

      Håbo (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      Alsike IF P08 - gul - IF VP Uppsala Föreningsdomare 7-manna


      12:00
    • 11:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-08


      13:00
    • 12:30

      Knivsta IK (borta) F-06


      14:30
    • 12:45

      Håbo FF P06 18Sv (hemma) P-06


      14:45
    • 12:45

      Alsike IF P08 Svart - Knarrbacken FC Pantrar Föreningsdomare 7-manna


      14:00
    • 12:45

      Knarrbacken FC Pantrar (hemma) P-08


      14:00
    • 14:30

      Fanna BK P05 Vit (borta) P-05


      16:30
    • 14:45

      Gimo IF FK P05 (hemma) P-05


      16:45
    • 17:00

      Enköpings SK (hemma) P-03


      19:00
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning med F07 F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      18:45
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning med F05 F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30