Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar

Följ

Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
Venestad IF
Fotboll
Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 3 jul 2009 Venestad Busen

    Du kan vara lugn mange, kommer inte riktigt ihåg hur dags loppisen slutar men det är nog vid 1300 eller 1400. Anledningen till Tims inlägg grundar sig i det faktum att han tänkte stanna kvar och dricka en kaffegök eller två efter loppisen. Tror dock att Tim fick veta vem som bestämde hemma när han berättade om sina tankar.

    Dan: Det är bra jag skriver in dig i listorna. Fast du skulle tydligen sälja möbler på lördagen enligt Bertil. Laget ansvarar för Ljud&Bild&Lampor samt parkeringen. Det är dock inga problem med det för Hansson tar uppgiften att hålla Hjalle&Strömberg i örat på parkeringen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 jul 2009 Mange

    När stänger loppisen?
    Jag kan bara vara där till ca 15.00?????

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 jul 2009 kung vodka.

    Till alla Man u tomtar: Moa ha haa haa. M owen, han tog ju inte ens en plats i Newcastle... :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 jul 2009 Dan

    Andre "Busen"
    Jag kommer på tisdag kväll och hjälper till
    Kommer även lördag, som jag tidigare sagt.
    /Dan

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 jul 2009 Tim

    Till busen: Jag kan tyvärr bara vara med till kl 17 på loppisen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 jul 2009 Venestad Busen

    Böna om du kan något datum så hade det varit kanon om du kunde skriva in det här i gästboken så ska jag föra in dig i listorna.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 jul 2009 Marita

    Loppmarknaden är lörd 11/7 med start kl 10.00. Alla som ska hjälpa till den dagen bör vara på Venestads IP kl 8.00.
    Hela veckan innan är det diverse aktiviteter med förflyttning av loppisgrejor från ladan till IP, resa tält, packa upp lådorna mm.
    Vi börjar månd 6/7 kl 18.00 och jobbar varje kväll hela veckan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 jul 2009 Böna

    Hjälper gärna till med loppisen men vet tyvärr inte riktigt när det är. Någon som kan skiva datumen så fixar det sig.

    Rapportera

    Rapportera

  • 30 jun 2009 rille törn

    hoj på er alla..

    nu har jag med fått internet igen efter två veckors frånvaro..:)

    kommer att börja träna lite så smått igen efter uppehållet..eller ni kör träning som vanligt nu eller ?har blivit så pass bra i mitt ben iaf..

    jobbar både veckan o lördag nästa vecka..11.30-19.30 så kommer bli svårt att hjälpa till i årets loppis.. nån annan får ta mitt jobb o vara vänlig mot alla "vänliga" besökare som "glatt" betalade en tjuga förra året för att parkera sina bilar..

    kan inte ens vara med på festen..jobbar både lördag och söndag den helgen med..:( det svider kraftigt kan jag lova.. inga fester är som venestads..

    "det står skrivit i balkongbordet" eller va säger du päran. ?

    pöss hajk

    Rapportera

    Rapportera

  • 30 jun 2009 Hubbe

    Till fundersam SIF:are:

    Du kanske ska kolla upp fakta innan du öppnar käften, har börjat på bänken 1 match iår. Resten av matcherna har jag spelar 90 min, mer eller mindre. Att ja skulle vara trött på o spela i b-laget e ett skämt, med tanke på att ja vatt me 3-4 ggr i b-laget.

    Att ja sen skulle spela i Köpinge nästa år e mer än ja själv visste om, igen kolla upp din fakta. Tar inga beslut om hur nästa år ser ut innan denna säsong är avslutad, men LOVAR att SKEPPARLÖVS IF är den SISTA klubb ja skriver på för. Så håll dina ord för dig själv innan du vet sanningen!!!!!!

    Rapportera

    Rapportera