Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Hahaha!!! Det finns alltså på riktigt??? Trodde bara det var nån sorts diss som vanligt.. :)
Rapportera
Nils-Göran Hjalmarsson(Hjalles stalltvätt)
och Quisling-Hjalle är ganska lika varandra också....
Hahaha. Har du inte sett det förrän nu. Har stått på hemsidan hela året.
Rapportera
Biffen: Tycker inte alls att teorin suger. Med tanke på hur lite folk det var på träningen förra säsongen har vi inte "material" till A och B-lag.
Men om folk börjar visa sig på träningarna, gäller både A och B-lagsspelare, visar ju vi spelare att vi vill ha både A och B-lag. Ganska enkel teori.
Hade du varit på träningar och matcher hade du vetat att så gott som alla vill spela i b-laget. Däremot var det några som inte fick dubblera för Dan och Happy med tanke på skador. Ponna hade problem med ryggen hela året, jag har problem med både ljumskar och fötter. (Ålderstecken.)Det finns säkert fler som jag inte kommer på nu.
Finns väl ingen som vill missa en match med Figge och Päras kommentarer. Figge hade en helt underbar i somras. Tror det var Vittskövle hemma.
Efter ett tidigt ledningsmål vänder Figge sig till mig: "Nu får vi snabbt släppa in ett innan några får för sig att vi är bra."
Om jag av nån anledning blir nominerad till spelarkommiteén så tänker mitt vallöfte vara:
Bjuda in Musen på minst en fest och få han att återigen dricka Lammarinad med Absinthe toppat med en skvätt Cola.
Kristian din teori suger, dom lyckas ju alltid ta ut ett A-lag. Varför skulle det vara svårare & ta ut ett B-lag? För du kan ju knappast mena att dom som spelar i A-laget varje vecka är & tränar.. Där är ju ett par man som man bara ser när det är match ju!!! :/
Kan ju köpa att det är svårare eftersom det finns vissa som inte vill spela med B-laget.
Happy=Kung
Dan=En annan del av Köping :)
Vet inte vem som sagt till Kristianstadbladet ( fotbollsbloggen) att Denise är klar för Skepparslöv.... Det är han definitivt inte.....
RapporteraBer om ursäkt för detta, även om jag inte vet vem som sagt detta till Kristianstadbladet.
MvH
Skepparslöv