Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Ni som inte har betalat medlemsavgiften bör göra det snarast. Det gäller även för spel i B-laget. :)
Rapportera
Happy ja kan spela på söndag om du behöver folk. Hör av dig om jag behövs.
Rapportera
Happy: Misstänker att du ringde om b-laget. Är tyvärr inte hemma på söndag och måndag. Hinner antagligen inte hem till paintbollen.
Kan bara hålla med Figge. Så kloka ord från någon med en sån far...
Matchen mot Svensköp var den roligaste jag spelat på ett par säsonger!
Matchen igår kan ha varit den tråkigaste sen vi (Vinslöv) förlorade mot treby med 9-0 i DM på grus.
Planen var dålig, vädret pissigt och vårt spel var kass.
Men vi vann 3 sköna poäng.
Förstår att våra trogna supporters vill ha mer "bling for the buck" med tanke på att vi är kända för vår fart, ork och tekniska nummer.
Se nu till att krossa Österslöv!
Sarkasm och ironi är något som genomsyrat den här klubben under iaf mina 10 år i klubben och dom flesta verkar vara med på noterna och jag hävdar och säger fortfarande samma sak som jag alltid gjort: Om du inte trivs med, klarar av att ta lite skit eller ge lite skit så säg till, men våga i alla lägen att stå för vad du tycker och känner.
Jag tycker som vanligt allting e skit!!!!!
Att alaget tog 3 poäng får ses som en positiv sak att sen det var dålig fotboll är väl knappast någon kioskvältare, då det dom senaste säsongerna sett ut så här. Bara för att man satt upp målet och e på väg att nå det, seriesegrare i div7 så innebär det inte skönlir och sambafotboll. Om vi nu ska vara glada överhuvudtaget så va det då för att VIF e obesegrade och leder serien.
Syns på söndag gott folk och då skiter iaf vi som lirar i hur fan spelet ser ut och om det blir vinst eller inte!!
Forza Wenestad Devils
Proteser är svårt att dela ut denna gången. Tycker nog att
Jocke skall ha ***
Book skall ha **
Och sen skall Joel ha * för en bra andra halvlek.
Möjligen i konkurens med Uffe Å och Stoffe A och Tim
För övrigt kan nämnas Pontus inhopp som såg bra ut.
/ Dan
Ps. Svårt att dela ut proteser när vi gör en dålig match, TILLSAMMANS.
Pandemi är det inte en sjukdom som gör att man inte vågar stå för sin Åsikt utan skriver anonymt. Sen skriver du konstigt oxå, du tycker att NI skall va nöjda och att VI fick hål på dom. Jag har försökt lära dej när det är VI och DE , jag fattar ingentingen. Men det gör inget för kul är du. Kram från Tommy
Rapportera
Kristian jag håller med dej om att Figge kan många kloka ord. Har du tur så blir din grabb oxå klok för precis som i Figges fall kan dårskap hoppa över en generation.
Rapportera