Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Måste berömma Tommy för hans "Tommy tänker"-hörna.. Det var min själ dom roligaste inläggen jag läst på länge.. Kommer bli en trogen besökare här efter era matcher! Lycka till mot Vinnö!
Rapportera
Jag håller helt och hållet med alla föregående skrivare här i gästboken. Regel nummer itt, man sviker aldrig sin förening och lag, regel nummer tvau, man sviker aldrig en trogen publik, och regel nummer tre är att det är alltid "full" stöttning från sidan av plan när det är freda eller lördagsmatcher. Man måste vilja för att kunna och kunna för att vilja och att ni har vilja har ni bevisat hela vårsäsongen. Svik inte oss vid sidan av bara för att ni har ett blåmärke, skall lördagsstäda himma, inte får för flickvännen eller pojkvännen. Match på vildsvinsvallen är alltid prioritet nummer ett. Så skärpning i ledet vi ses där på vallen lördag eftermiddag. /Tommy
Rapportera
Jag är en av dom som känner efter, med all rätt, men efter Tims mordhot idag så får jag helt enkelt bita ihop. Ni andra som också känner efter hoppas jag tillfrisknar och hjälper laget att ta 3 pinnar på lördag.
Ars-Liv 0-3 (0-1)
Håller fan oxå mä! Jag & min kära dryckesbroder hade ju planerat att öppna Fritzelsbar kl 13 på lördad för en blöt PL sittning. Som det ser ut nu blir det till & sitta i en jävla busskur uppe på Vildsvinsvallen istället.
Klart man ställer upp för laget, men känner ju att det borde finnas andra som kan göra det & fan så mycke bättre än jag.
Så sluta känna efter så jävla mycke & spela istället. Hade jag känt efter hälften så mycke som många av er, hade jag nog fan varit död för längesedan!
/ Kokning
Fotbollsnörderi på hög nivå.
RapporteraLänken till bloggen redar ut det mesta om årets återstående Division 6 matcher!