Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Här var det livat!
Hur ser det ut för grabbarna i a-truppen?
Tänkte medd el chefosarna att jag kanske hinner träna 2 gånger denna månaden. Om jag har tur, börjar sakna alla gliringarna
Tycker att stödföreningen kommer med bra rimliga krav, inte för höga och inte för låga. Tyvärr kan jag själv inte uppfylla dom för min innebandy. Jag försöker spara all kraft tills serie premiären då endast 3 poäng gäller!
Rapportera
I min ilska igår glömde jag bort Tobbe som också skulle tränat. Sorry Tobbe!!
Låter som ett mycket bra förslag Ryd!!!
Käre vännen Strömberg, jag skrev inte att det skulle vara hälften utan MINST HÄLFTEN. För övrigt en jäkla bra inställning för att komma från dej. Strömberg for president :)
Rapportera
Bara hälften ??? Tycker att vi alla kan ta oss i kragen o träna minst 3/4 av resterande träningar i alla fall ! Fan kan jag sätta mig på ett tåg från Malmö och komma hem runt 11 på kvällarna så kan alla i laget åka bil ca 15 min göra en träning i 1 h 30 min o snacka lite skit o bara ha kul ! För det är ju därför vi spelar tillsammans ! Kom igen nu grabbar så ger vi järnet nu så ska vi se att det blir en riktigt rolig säsong med många vinster och mer spelarfester än vad det varit de senaste åren ) / Strömberg
Rapportera
Västra Ryd har en mkt bra poäng. Nu ska vi inte sätta igång en negativ spiral med folk som gnäller och riktar anklagelser men inte fan behöver vi träningskläder som det ser ut nu...
Rapportera
Till alla fotbollskillarna
Stödföreningen har fått en förfrågan om att sponsra med träningskläder. Det gör vi gärna men motprestation krävs för att få bidraget. Får jag bestämma så måste den som skall få bidraget träna MINST HÄLFTEN av kvarvarande träningar INNAN SERIESTART. Detta bör gälla såväl resterande grusträningar som grästräningar. Kanske Päran o Kristian har andra krav och då gäller naturligtvis de. Mvh TPersson VRyd stödföreningens ordf.
Vem fan har gjort en förfrågan på träningskläder????? Nog för att ett par shorts kostar 189kr, finns ju roligare saker att be stödföreningen om.
Rapportera