Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Kul för dig . du är två år gammal va . det handlar om att ha kul och inte hur många mål man gör . så väx upp
Rapportera
Tjena grabbar, jag gjorde två mål i Alliansen igår, hur många gjorde ni ?
:)
Tyvärr har brist på tid gjort att nyheten kommer runt 20 imorn istället ! Fick åka in till arenan o förnedras istället :) förlust med 8-1 blev ju inte två siffrigt iaf !
Rapportera
Den sista nyårskaramellen för denna silly season kommer smälla av runt 18 snåret då de sista 3 lirarna ska presenteras ! Håll vakt !
Rapportera
Sjukt elakt av dig Tomtefan, sen har jag väl inte varit världens snällaste i år heller, så det var jag väl värd!
Apropå tomtenfan, God Jul alla Venestadnissar och nissor! Hoppas på ett roligt fotbollsår tillsammans med en massa vinster och god mat från Kerstin!
Imponerande fotboll, då tar jag för givet att du inte ska vara med Forsell;-)
Rapportera
Ja det va till och med ett viktigt meddelande såg jag nu... Hänger man inte här var dag kan det bli så.
Rapportera
Då ber jag om ursäkt för att jag missade alla supporters Frank och jag är tacksam om du inte ger mig en lavett med dina grytlock till händer. För att förtydliga min önskan inför nästa match så kommer den här nu: Kan man få höra lite av Venestadklacken nästa match? Vi kommer fortsätta lira imponerande fotboll även nästa match så det är bara att vänja sig.
Rapportera
Nu lägger vi ner tränandet för ett tag och siktar in oss på att dricka sönder all form av kondition som finns i våra kroppar. Nästa träning kommer vara tisdagen den 8 Januari. All form av träning/motion är förbjuden fram tills dess.
Rapportera