Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om UNIK BK UNIK Bandy p2007
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från UNIK BK UNIK Bandy p2007.
UNIK Bandy p2007
Följ oss för uppdateringar
Hej Bandyspelare, föräldrar och ledare. Så här ser planeringen ut inför morgondagens (7/2) seriematch mot BoIS på Studenternas IP, bana 1 (19.00-20.15). Vi har även denna gång glädjande nog med nästan hela laget, 15 egna spelare samt en extra från P06 och sex ledare. Laguppställningen ser ut som följer:
ledare
Erik Sparrman Tränare
Tomas Svensson Ass tränare
Robert Ekblom Tävlingsledare
David Amour Sjukvårdare
Karin Karlström Materialare
Karl Sandström Bollar, sarger
spelare
2 Edvin Lidin
5 Valdemar Ekblom
6 Axel Sparrman
1 Samuel Levén (mv)
8 Einar Sandström
9 Emil Amour
10 Edwin Isaksson
11 Gustaf Karlström
12 Hugo Amour
13 Johannes Terenius
14 John Svensson
15 Malte Swallander
16 Lukas Terenius
17 Svante Vessby (K)
18 Tim Hailer
19 Viktor Mandahl
Vi börjar med att köra en lätt träning på vanliga träningstiden 16.00-17.00 Studan bana 1. Då kommer vi bland annat att träna på lite fasta matchsituationer. Direkt efter träningen knyter vi av oss skridskorna och äter gemensam middag i klubblokalen. Sedan har vi matchsamling i omklädningsrummet klockan 18.00. Spelare/ledare som skippar träning och middag och kommer direkt till matchsamlingen får gärna meddela det i förväg (exvis genom kommentar nedan) så vet vi hur många som vill ha mat.
Övriga föräldrars uppgifter under/före matchen ser ut som följer:
Förälder till: Uppgift:
Johannes/Lukas Terenius Sekreterariat
Edwin Isaksson Kiosk
Edvin Lidin Sekreterariat
Malte Swallander Kiosk
Samuel Levén Middag
Tim Hailer Middag, handla till kiosk
Kioskgänget (och även andra föräldrar/ledare så klart) får gärna ta med sig något hembakat att sälja i kiosken.
I vanlig ordning gäller att spelare måste ha med sig fyllda vattenflaskor ut på isen och själva se till att få i sig tillräckligt med mat/mellanmål i samband med matchen (inga nötter och inget godis).
Jag kommer att vara med under dagen, hör av er till mig om ni har några frågor (0703-353935).
Väl mött!
/Robert
Kul att matchen blir av! Jag kommer gärna och äter middag innan matchen. Jag kommer till klubblokalen kl 17. Ses där - laddade för en härlig fredagskväll på Studan!
RapporteraRapportera
Nya bud, jag har erbjudit mig att slipa skridskor mellan träning o match, så jag får sannolikt hoppa över den gemensamma middagen. Jag ser till att äta något innan jag kommer.
RapporteraRapportera