Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om The Golden Bowlers Bowling
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från The Golden Bowlers Bowling.
Bowling
Följ oss för uppdateringar
19.00 - Noterat!
Hej!
Du har väl inte heller missat världens enklaste sätt att stötta The Golden Bowlers? På Sponsorhuset finns över 600 kända nätbutiker. Varje köp som du gör ger pengar både till dig själv och The Golden Bowlers. Inget blir dyrare för dig som handlar.
Nu blir alla i The Golden Bowlers belönade om man bara lär sig Sponsorhusets enkla koncept. Går du igenom deras Bonusstege (5 steg) så stödjer du The Golden Bowlers med upp till 50 kr och du själv får en gåva. Kom igång med Bonusstegen här: https://www.sponsorhuset.se/thegoldenbowlers/intro
Tipsa gärna era vänner och bekanta!
Då var det dags för säsongens första träning idag. Glöm inte att vi har samling innan dvs kl 19.00.
Jag kommer.
Tack för trevligt uppstartsarrangemang!!
...och för att ni sparade en tallrik av den goda maten😊👍
23/8 virveln -tgb 17,30 24/8 tgb -hönö 17.30 30/8 virveln f - tgb 17,30 31/8 tgb - häcken 19.10 Som det ser ut nu bestäms på tisdag lägger ut om det ändras
Rapportera
Tack för uppskattningen angående Kick-Offen här och på Facebook. Vi ville ha ett enkelt arrangemang till låg kostnad och så blev det ju. Preliminärt blev överskottet till klubben 290kr - Hepp! 😀👍
Rapportera
Stort tack till styrelsen och andra inblandade för gårdagens kickoff. Det blev en blöt tillställning men väldigt trevligt och gott. 😀
Riktigt roligt att vi blev så många (17 med en sen Bernie 😉) och att våra nya medlemmar deltog också. Bådar gott för den stundande säsongen.
Här kommer almanackan för augusti.
Onsdag 18/8 kl 1900 Möte
Onsdag 18/8 kl 1915 träning
Måndag 23/8 kl glömt, var det 1730? Träningsmatch mot Virveln A
Tisdag 24/8 ingen tidpunkt meddelad. Träningsmatch mot ... har glömt mot vilka.
Onsdag 25/8 1900 möte.
Onsdag 25/8 1915 träning. Till allas besvikelse meddelar jag att jag är bortrest den dagen.
Måndag 30/8 träningsmatch. Tid och motståndare vet vi säkert till dess.
Tisdag 31/8 träningsmatch. Var det mot Hönö eller kanske Häcken den dagen. Jag minns inte och tid lär vi få veta innan det är dags.
Med tanke på intensiteten kommer jag att försöka sprida träningsmatcherna på så många spelare som möjligt. Jag vill att alla spelar minst EN match.
F ö håller jag med Krantz att kvällen var trevlig. Frisbeegolfen var väldigt lyckad.
: )
Jag & Johanna kommer ikväll :-)
Rapportera