Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF (Fotboll)

Följ

Fotboll

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Fotboll
Fotboll

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
  • 2Lör
    • 09:00

      Poolspel UIF F-10


      14:00
    • 10:00

      FC Arlanda P07 Grön (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK Svart (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK P06 svart (hemma) P-06 Gul/Grön


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P09 P-09


      15:00
    • 10:30

      Enköpings SK UK F03 (hemma) F-03


      12:00
    • 12:00

      Knivsta IK Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Knarrbacken FC Tigrar (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Fotografering P10 P-10


      12:30
    • 14:00

      Danmarks IF P08 Röd (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Fikaförsäljning F-08


      17:00
    • 15:00

      Hallsta IK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) Damjuniorer


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) F-06


      18:00
    • 18:00

      Malin Ericsson Fotboll


      19:00
  • 3Sön
    • 09:30

      Bälinge 05-Saif 05 P-05


      11:00
    • 09:30

      Vaksala 1 (hemma) P-09


      13:00
    • 10:00

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Östhammars SK Vit (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Ekeby P-10


      16:00
    • 10:00

      Håbo FF (borta) F-07


      11:00
    • 12:00

      Upsala IF 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      IK Fyris Svart (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-06 Gul/Grön


      16:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Alsike IF P06 Gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
  • 4Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Danmarks IF P08 Vit (borta) P-08


      20:30
    • 19:00

      Danmarks IF (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 5Tis
  • 6Ons
    • Heldag

      Ligacupen 2018 P-04

    • 11:00

      Morgongåva SK P07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Hagby IK P07 (borta) P-06 Gul/Grön


      13:00
    • 13:30

      Upsala IF (borta) F-07


      15:00
    • 14:00

      Film/IFK D-Ö F07 (hemma) F-06


      16:00
    • 15:30

      Unik FK Blå (borta) P-08


      17:30
    • 16:00

      Danmarks IF F06 (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      UNIK FK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Sigtuna IF FK P06 Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      20:30
  • 7Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Rasbo IK P08 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      BKV Norrtälje P06 Blå (borta) P-06 Svart/Vit


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Gamla Upsala SK F17 (borta) Damjuniorer


      21:00
  • 8Fre
  • 9Lör
    • Heldag

      Untcupen P-09

    • 00:00

      UNT-cupen P-08


      15:00
    • 08:00

      Saif P09 (hemma) P-09


      19:00
    • 08:00

      Storvreta (borta) F-08


      16:00
    • 08:20

      UNT-cupen lördag F-10


      10:45
    • 10:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Upsala IF (hemma) F-03


      12:00
    • 11:00

      Väddö IF P15 (borta) P-04


      13:00
    • 11:20

      UNT Cupen F-07


      13:00
    • 13:00

      Upsala IF P04 vit (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Saif 04/05-UIF P-05


      15:00
    • 14:30

      Fikaförsäljning & bollmaja F-06


      17:00
    • 15:00

      Harg-Östhammar FF (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:20

      UNT cupen P-06 Svart/Vit


      00:00
    • 18:00

      UNT cupen F-07


      19:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Untcupen P-09


      17:00
    • 00:00

      UNT cupen P-06 Svart/Vit


      17:00
    • 10:00

      Poolspel Graneberg P-10


      14:30
    • 10:30

      UNT Cupen F-07


      12:00
    • 11:00

      Knivsta IK Vit (hemma) P-04


      13:00
    • 13:50

      UNT Cupen F-07


      14:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Vit (hemma) P-06 Gul/Grön


      16:00
    • 15:00

      UIF 2 (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Knivsta IK (hemma) P-05


      18:00
    • 16:20

      UNT Cupen F-07


      18:00
    • 16:30

      Håbo FF P06 18Vi (borta) P-06 Gul/Grön


      18:30
    • 18:00

      Storvreta (borta) F-08


      19:00
    • 19:30

      Vaksala SK (hemma) Damjuniorer


      21:30
  • 11Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Avslutning med fika F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • Heldag

      Mästarcupen Damjuniorer

    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:30

      IK Fyris Vit (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Håbo FF P07 Vit (borta) P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 15Fre
  • 16Lör
    • Heldag

      Mästarcupen Damjuniorer

    • Heldag

      Ulva-cupen F-06

    • 07:00

      Hudik Cup P-05


      19:00
    • 10:00

      IFK Uppsala (hemma) P-06 Gul/Grön


      12:00
    • 12:00

      Alsike IF P06 Svart (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Rådmansö SK (borta) A-lag Herr


      13:00
    • 12:00

      Alsike IF P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Alsike IF P08 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Sigtuna IF FK P14 (hemma) P-04


      15:00
  • 17Sön
    • Heldag

      Mästarcupen Damjuniorer

    • 00:00

      Ulva-cupen F-06


      19:00
    • 07:00

      Hudik-cup P-05


      19:00
    • 10:00

      Enköpings SK (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Poolspel Märsta P-10


      14:00
    • 11:00

      IF VP Uppsala (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Enköpings SK UK P08 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 15:00

      Utbildning ledare fotbollsskola Fotboll


      20:00
    • 16:00

      Gamla Upsala SK P06 gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:15

      IF VP Uppsala (borta) P-04


      18:15
  • 18Mån
    v.25
    • 13:00

      Fotbollsskolan ser VM-match Fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Avslutning F-07


      19:30
    • 19:00

      Morgongåva SK (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 14:00

      Danmarks IF (hemma) Damjuniorer


      15:00
    • 14:00

      Danmarks IF F04 (hemma) F-06


      16:00
  • 25Mån
    v.26
  • 26Tis
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje Blå (hemma) Damjuniorer


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje 04/05Blå (hemma) F-06


      20:30
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör