Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stallarholmens SK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stallarholmens SK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
tja boyz.trevligt i går kväll.i kväll så tränar vi som vanligt alltså ingen intärn match.många som har lite skavanker.så vi kör på som vanligt.
Rapportera
Jag tycker att Tokfrans,dumsnut,är ord man kan få använda när man stöter på en riktigt kass domare.
Skiter väl i va dom tycker.....Vi vann.
Å i serien hade de varit 3 pinnar
:) :) :)
Enligt Stenkvistas hemsida har matchreferatet skapat debatt?!
www.laget.se/STENKVISTA
:) :)
Edin lilla!! Jag försvarar inte domaren i söndags!! Jag efterlyser ett vuxnare språk!!
Som publik kan man skrika vad man vill, men inte som spelare eller ledare!
Tänk om domaren hånade dig, varje gång du passar fel, eller missar en målchans... :)
Det värsta är ju att man får finna sig i att domarna inte är bättre på nivån vi spelar på :)
Köpa pjuck snart !
Tråkigt Djurgården pissa på Brynäs, igen, i gävle... :)
Undrar va folk säger under en allsvenskmatch till domaren, Undrar hur många som tar illa vid sig då.
Han va sämst å borde inte finans på en fotbollsplan, Sluta försvara sopapn
Angående "Utklippet" från Stenkvistas hemsida. Och nu pratar jag för mig själv, INTE för klubben!!
Jag var inne på samma sak, vad gäller kritiken mot domaren! Domarens insats i söndags tänker jag inte kommentera! Men även jag tycker att det läggs alldeles för mycket energi på att kommentera domsluten på planen! :( Det måste jobbas bort! Vi kommer att få det mycket svårt, om vi får alla domare emot oss! Och "fula" namn på domaren från personer "på bänken" iklädda kläder med SSKs klubbmärke, det får bara inte förekomma! Alla har rätt att tycka vad dom vill om domarens insats, men man bör också känna till när man ska hålla käft!! :)
//Peter
utklipp från stenkvistas hemsida, referat från eran match...
Skit väder, skit plan, och skit fotboll, nej detta var inte bra. Stallarholmen var bra mycket bättre. De hade bra engagemang och ville så mycket mer än oss. Känns som om vår motivation försvann i samband med att man vaknade och såg att lördagens sol inte återkom under söndagen. Så får det naturligtvis inte vara. Stallarholmen spelade tufft många gånger både på gränsen till och över vad som är tillåtet. Det gjorde att de vann i stort sätt alla närkamper. Stallarholmen gnällde dessutom på domaren oavsett åt viket håll han blåste och om vi uppfattas som ett gnällgäng, ja då har vi mött våra övermän. När Stallarholmen inte gnällde spelade de trots underlaget riktigt bra och segern kan inte ifrågasättas. Det kan däremot deras uppträdande och föreningen bör tänka på att det inte ser bra ut då personer med coachjackor med Stallarholmens klubbemblem på står och skriker ”sopa” till domaren då han blåser en straff som är solklar. Så solklar att ingen utom Edin opponerar sig mot domslutet.
Stundtals så bjuder vi upp och då spelar vi lika övertygande som Stallarholmen, men stunderna är för få och för korta. Vi tar för få egna initiativ och lämnar över ansvaret till någon annan istället. Passningsspelet lämnade en hel del i övrigt att önska, även om underlaget var katastrofalt. Det mest positiva är Dennis Hermanssons men framför allt säsongsdebuterande Pierre Turborn de hade det vi måste ta fram tills nästa match ENGAGEMANG.
Bra sagt Peter..
RapporteraVi bränner allt för mycket krut på att klaga på domarn. Han är tyvärr som han e men det blir inte bättre för att vi klagar,
Man har rätt till första reaktionen men sen får det vara bra med det. Svälja och bit ihop.
Jag tycker att referatet från Stenkvista är väl ödmjukt, för det var ju precis matchen såg ut, vi var ju bättre över hela banan, DET skall vi ta med oss.