Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stallarholmens SK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stallarholmens SK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Lycka till i Katrineholm!
Denna gång kommer vi nog ej och tittar, tyvärr.
Hoppas att allt går bra, alla tummar hålls för er på söndag.
Vad jag vet så har det bara funnits en "Smurfkedja" i Stallarholmens SK.
Det var David Asplund, Peter Winbäck och Janne Pihlajaoja.
De dominerade stort i 7-manna och David öste in mål! Även Janne och Peter gjorde en hel del mål oxå och Peter var rena duracellkaninen.
Janne och Mikael Hedberg spelar fortfarande kvar från 7-manna tiden så fråga dom, de kan bekräfta.
Men vet inte själv om det funnits kedjor innan dom som kallade sig för "Smurfkedjan".
Så Mats "Squillaci" Norberg , döp om kedjan! :) :) :) :)
Danne//
Såg du uttagningen..
Finns chans till att smurfkedjan återuppstår från i fjol. :) :) :)
Kuligt va.
Härligt boyz.
Vad roligt det skall bli :) :)
Peter//
Fixar du med bakat åxå. Du brukar ju fixa så goda kanelbullar. :) :) :)
Hasse//
Filmar du? :)
Ses vid sporthallen
Danne!
Jag kan nog inte fixa pastasallad tyvärr.Men någon annan i laget kanske känner sig manad att göra det pengarna får man tillbaka mot uppvisande av kvitto.Lämna det till mig så fixar jag det.
Japp Simon! Här kommer laget till DM på Söndag.
08.00 drar vi från Stallarholmshallen. Ni som åker direkt, 09.00 Duveholmshallen, Katrineholm.
Se till att alla kommer dit. Om någon är osäker, ring mig, Anders, Peter eller Dala så ser vi till att det blir plats i någon bil.
LAGET
Edin, Mujo, Martin, Henka, Alex, Ruben, Simon, Wille, Janne, Jerry, Lillebror, Ekis, Greger, Danne, Mats, Matte, Eric, Micke, Rosen
Perkele! Va kul det ska bli, Stallis älskar DM och Katrineholmshallen! Hoppas vi får möte riktigt bra lag, då är vi som allra bäst!!
Och . . slappna av boys, ni vet vad ni kan, ingen orsak till några nerver.
Vi kör vårt spel, det kommer räcka långt!
Killar!! Måste det skickas på denna helg blir det Fredag! ingen bakfylla på söndag då blire läktaren!!
LITE HÄRLIGA REGLER OC H FAKTA ATT PLUGGA IN
Matchtid 2x12 minuter, 4:e foulen varje halvlek leder till 10m Straff, Skuldertackling tillåtet vid kamp om boll INTE när en spelare som har bollen har den under kontroll, 4 sekunders regeln, tillbakaspel till målvakt INTE tillåtet BARA om bollen tagit på motståndardspelare, bollen alltid still på linjen innan inspark o hörna
resten tar vi på söndag
Jvlar grabbar va vi ska kötta på söndag! :D skål!
Rapportera