Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stallarholmens SK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stallarholmens SK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Bra jobbat idag killar trots förutsättningarna.
Ni vann närkamperna solklart i mina ögon sett o spelade lite med glimten i ögat faktiskt.
Vi kör på nu o fortsätter ha lika roligt för nu är det bara en sur grusträning kvar.
Hallå igen!
Följande spelare är uttagna till matchen mot Åker i morgon:
Wall
Marko
Broman
Judas
Riccie
Fredde
Thom
Slagis
Ekis
Alex
Matte
Edman
Christian
Tränarn är ombytt
BrasseHasse har grejer med sig
Jag vet fortfarande inte om planen är spelbar, men det verkar så. Får definitivt besked i morgon bitti.
Jag försöker få matchen flyttad till eftermiddagen.
Jag kommer att skicka ett SMS till alla aktuella spelare i morgon ca 09.30 så får ni reda på vad som gäller.
GLÖM INTE ATT STÄLLA FRAM KLOCKAN I NATT OCH TÄNK PÅ ATT NI HAR EN TIMME MINDRE ATT SOVA I NATT!!!
Hallå Grabbar!
Vilken jävla skön match idag. Även om vi gjorde en bra match mot Aspö så var det svårt att värdera den segern då det blev väldigt dåligt spel i andra halvlek.
Men 4-2 mot ett av topplagen i Div. 6, som klart uttalat att de satsar på att gå upp i år, är väldigt bra.
Men inte bara att vi vinner utan också på det sättet vi spelar. Det syns att det vi tränat mycket på, att hålla i bollen och ha längre anfall, börjar ge resultat. 2-0 målet idag är ett bra exempel där vi håller i bollen, börjar om, byter kant och avslutar med inlägg och nick i mål (Ekis första nickmål i karriären :) ).
Och även om vi hamnade i en svacka i mitten av andra halvlek så tog vi tillbaka initiativet och avgjorde. Det visar på mental och fysisk styrka.
Jag vill ge samtliga spelare idag MVG i betyg. Det var fantastiskt kul att stå på sidan och se Er spela idag...
5 dagar kvar till gräs!!!
Tackar tackar, ska kolla vad jag kan göra.
Bra match idag gubbar, kämpa på imorrn!
Strålande insats idag gubbar, stark att vända matchen efter deras 2-2 mål. Piska upp åker imorgon nu
Rapportera
Kim. Fixat! Bara att du loggar in och leker lite.
Grym match idag!
Precis samma uppvärming som Brasse Hasse kör innan match.
www.youtube.com/watch?v=bbaa2oTazMU
Hallå grabbar!
RapporteraTack för en bra helg.
Man kan ju inte vara nöjd efter en förlust, men med tanke på förutsättningarna tycker jag att vi gjorde en kanoninsats idag.
De gjorde ju tre av sina mål bjudningar av oss. Men jag måste ju också framhålla "Skägget" som gjorde flera paradräddningar då Åker skapade en hel del bra lägen. Kändes ju bara som att de gjorde målen på "fel" chanser.
Även fast vi bara hade en avbytare och flera slitna spelare så orkade vi mer än dem och vann andra halvlek med 2-1, egentligen 3-1 efter Alex kanonmål som den blicklöse domaren dömde bort genom att ge oss en frispark istället.
Nu vilar vi i morgon och tränar onsdag 20.00 på Larslunda som förhoppningsvis blir vårt sista pass på grus.
Sedan drar vi till Halmstad på torsdag. Vi behöver åka senast 09.00.
Vi behöver 2 bilar till. Nu har vi 4 bilar Håkan, Marko, Christian och Anders. Meddela mig snarast vilka som kan ställa upp med bilar.
Programmet för lägret kommer inom kort.
Vi ses på onsdag...