Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC U17F
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara FC U17F.
U17F
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Hoppas ni haft ett bra sportlov.
Vecka 8 börjar vi med våra träningar utomhus. Våra tider är måndagar och onsdagar: 16.30-18.00, och det är konstgräset på Vilanområdet som gäller. Vi kommer att ha tillgång till omkädningsrum från klockan 16.00 så det finns möjlighet att byta om där, om det är så att man går direkt från skolan. Träningen startar 16.30 och då vill vi att alla är ombytta och klara.
Eftersom vädret är lurigt den här tiden på året behåller vi inomhustiderna för säkerhets skull. Skulle det vara riktigt dåligt väder så kör vi inomhus i stället och då är det måndagar 20.00-21.00 och onsdagar 19.30-20.00 som gäller. Det är vädret som styr så det kan bli ändringar med ganska kort varsel. Vi ber om överseende med det. Om det blir ändringar skickar vi ut det i sms-gruppen både till spelare och anhöriga. Målsättningen är att köra utomhus så mycket det går, det verkar som att tjejerna är sugna på att träna utomhus och det är vi också!
Har man vinteridrott så går det före. Det är viktigt att dom som inte har vinteridrotter kommer och tränar under den här perioden.
Hör av er om ni har några funderingar!
Hälsningar
Ledarna
| Skövde KIK (borta) | 17 maj, 11:00 |
| Träning | 18 maj, 17:00 |
| Träning | 19 maj, 16:30 |
| Träning | 21 maj, 16:15 |
| Domare | 21 maj, 19:00 |
| Igår | Klassfotbollen 2026 |
| 4 maj | Fotbollskola |
| 23 apr | Styrelsearbete 2026 |
| 22 apr | Extra Årsmöte |
| 21 apr | Klassfotbollen |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera