Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK Höjden Göteborg Utvecklingslag Damallsvenskan
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från SK Höjden Göteborg Utvecklingslag Damallsvenskan.
Utvecklingslag Damallsvenskan
Följ oss för uppdateringar
Vi är igång och haft flera träningar tillsammans med Gripen på Ruddalen. From nästa vecka finns det is i Trollhättan och ska vi träna där varannan vecka på tisdagar. Vi återkommer senare kring samling för samåkning. Denna vecka är det Ruddalen som gäller med gemensam träning på torsdag. Johannes är bortrest i två veckor men han har planerat träningarna som vi ska genomföra.
Vår träningsmatch mot Surte Kareby som var planerat den 24 september kommer att flyttas, förmodligen till den 1 oktober och en ny kallelse kommer. Idag fick vi ett första förslag på spelschemat i Allsvenskan som vi ska diskutera med ledarna och med andra föreningar i regionen, så hoppas att vi kan ge mer information nästa vecka.
Händer vecka 37
- Tisdag 12 sep: träning Ruddalen 21:15-22:30
- Torsdag 14 sep: träning Ruddalen 19:30-20:45
Händer vecka 38
- Tisdag 19 sep: träning Trollhättan 19:15-20:30
- Torsdag 21 sep: träning Ruddalen 19:30-20:45
Som sagt tidgare, ber vi er att svara snabbt på kallelser, här finns lite utrymme för förbättring. Vi behöver bla fler svar om Svenska cupen i oktober, och räkna med att alla är med. Det blir en bra uppvärmning till seriespelet.
Kakansvarig sökes!
I år kommer vi att sälja kakor igen för föreningen och för laget. Det är en viktig inkomstkälla för Höjden och kan ge ett bra tillskott till lagkassan. Vi söker en förälder som vill bli kakansvarig. Det är inget stort jobb men ändå viktigt för att det ska bli rätt och riktigt. Hör gärna av er till Sebastian om du kan hjälpa till med denna uppgift..
Välkomna!
Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera