Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Svensköps IF Herrlag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Svensköps IF Herrlag.
Herrlag
Följ oss för uppdateringar
Nedan spelare kan mot Esperöd:
spetim, henrik E, johan E, kjell, nicklas, stigsson, billy, ola, brunte, roger. Vi är tio man med reservation med stigsson som ev måste jobba.
Jag behöver minst två man till. Klart övertygad att någon kan. Skriv ej på hemsidan utan ring mig om ni kan.
// Roger Fäldt
Besviken är bara förnamnet. Tycker det är DIREKT dåligt att vi eventuellt måste lämna WO mot Esperöd i morgon. Vet om att många har krämpor men jag anser att det är ingen ursäkt att ställa upp när det är som det är. För fan killar, ni som inte spelade i går kan nog om ni vill, eller?????? Även om vi bara kommer med 11man och förlorar är det bättre att ställa upp och eventuellt förlora. Alla pratar om att vi skall ställa upp för varandra, Hmmm känns inte riktigt så just nu.
Har pratat med Esperöd och de kanske kan ändra matchdag om de får tag i alla spelare. Fin sak av dem eftersom de har hemma plan. Hör av mig asap när jag har hör av ifrån Esperöd.
// Roger Fäldt
Underbart grabbar!!
Tror att jag ska hålla mig ifrån fotbollen helt enkelt!?
fan va gott de är att vinna igår SIF. Vi kämpar som ett lag ska göra, fortsätter vi så så kan vi komma långt. Jag anmäller mig till bremen, ingen biljett till mig heller.
Rapportera
WO är nu faktum. Jag har ring till domaren samt Esperöd och det blir ingen match i morgon.
Rapportera// Roger