Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skärgårdens SK Frogs on ice
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skärgårdens SK Frogs on ice.
Frogs Måndag
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Imorgon är det dags för Frogs on Ice igen och vi hoppas att ni, liksom vi, är laddade!
Det har tillkommit några nyanmälningar sedan förra veckan vilket innebär att Frogs för närvarande är fulltecknat (alla som får detta mejl har en plats) och vi måste därför igen informera och understryka de regler vi har att förhålla oss till i hallen. Detta utefter de riktlinjer kommunen satt upp efter Folkhälsomyndighetens rekommendationer.
Det är endast en förälder som får lov att följa med in i hallen och i omklädningsrummen. Om ert barn behöver det, kan också en vuxen vara med på isen.
Ni som känner att ert barn känner sig trygga på isen på egen hand får gärna följa träningen uppifrån paviljongen som ni kommer till via caféet (uppför trappan). Därifrån har ni uppsikt över isen och kan snabbt springa ner om ni ser att ert barn skulle behöva detta. Om ert barn behöver ha er vid sargen för att känna sig trygga så går det bra också men för att sprida ut oss så mycket som möjligt uppmanar vi alla som kan vara i paviljongen att vara där.
Vi tackar för er förståelse för detta och hoppas att vi snart kan återgå till lite mer normala omständigheter igen.
Varmt välkomna imorgon!
Hälsningar
Ledarna via Hanna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera