Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sätila SK Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sätila SK Herr.
Herr
Följ oss för uppdateringar
SK Mjörn! Tack och nej, vi skall inte gnälla på domare, plan eller varandra. Så är upplägget i alla fall.
Varmt välkomna imorgon Röda Armen. Hoppas på en schyst - tuff - välspelad match imorn. Inte så mycket gnabb på domaren/planen som Hyssna verkar tagit till sig med ära. // Mjörn
RapporteraMatchen mot Hyssna borta flyttad från Tis 19/6 till Ons 20/6 19.00 Ekäng.
RapporteraTack Lars! Ni har mycket talang och ett välvårdat spel i ert lag. Jag tror att ni kommer att hamna i toppen när serien summeras.
RapporteraBara att gratulera till segern som togs av ett bättre lag!! Trots spel med 10 man i 60 minuter!! Ett referat finns spå www.taff.se
RapporteraRiktigt bra resultat.. Som jag sa, mjörn kommer absolut inte att ha nått där uppe och göra. Mjörn är ett bra lag inget snack om saken, men lagen i övre tabellen är bättre. Håller fortfarande mitt tips om en 7-8 plats. Sätila joggar hem denna!!
Rapportera
Skillnaden på hyssna och sätila är att sätila vinner sina matcher...
RapporteraVinner man så har man ingen anledning att klaga =)