Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydsgårds AIF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydsgårds AIF.
Rydsgårds AIF
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Nu laddar vi för coach och fosterland. Äntligen är det dags för seriestart. Nu skall vi visa om all den hårda träningen gett resultat. Vi ses imorgon 13.00 för pasta della Hansson.
Rapportera
Hej.. Hur kan det va att ni inte skriver in festerna här.. Så man kan få lite info om dom.. Och boka upp lite folk... =)
Typ i Kalendern...
Söndagen den 18 april är det dax att fixa lite på fest platsen inför Grisfesten och kräftskivan i sommar, all hjälp är välkommen här ska räfsas löv, byggas dansgolv, målas mm.
Återkommer med tid.
matti
ifredags kunde du fått välja vilken plats som helst t.o.m kunde du fått stå i mål, det var en kollektiv kollaps, hoppas att klyschan stämmer dåligt genrep bra premiär för då kan det gå riktigt bra
Rapportera
Hade jag bara visst att man kunde köpa tid, hade jag slagit till med en 220-runda.
Tog min 181 runda sista tänkta fulla omgång...
Vill ej knäcka de unga killarna...
Ungefär som alla andra träningar, vill Di gamle vinna gör de ju det-)....
Har alltid varit så. Tyvärr även när jag var junior(bara att inse! Gammal e äldst)...Ta lärdom av de äldre:-).....
Härlig bowlingkväll igår! Ruggiga resultat också där Yuppi slog till med 181p! De e bra. Sista rundan hann vi inte spela klart men Philip låg så bra på det att jag frågade personalen om banan var bokad efteråt och det var den inte så hon var sjyst och lät Philip spela klart. Inför sista bollen var Philip uppe i 181 p han också och behövde bara få ner en kägla för att slå Yuppi,men Philip såg i ögonvrån hur Yuppi stod där med tårar i ögonen och nästan darrade av skräck, Philip gjorde det han kände var rätt och sänkte sista bollen i rännan. Vilken hjälte!
Rapportera
Vi siktar på att ta foto till vår matchkatalog på fredagsträningen ca 09.00-09.30, gäller seniortruppen.
Andy ska bekräfta så att allt är ok med fotograf.
Be there!
OBS!!!
Ni som har tågkort kan använda detta på ditresan till Malmö.
Lycka till imorgon grabbar!
RapporteraOohh ingenting kan........
Bra om Matti håller nollan, då bör vi få minst en pinne. Själv har jag problem med åldern!!! Men kan kanske fixa nåt inhopp om 3-4 veckor. Skall bara läka mina 5 olika skador(vad, häl, psyke, knä och lår). Ses i Kristianstad 17.00!