Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydsgårds AIF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydsgårds AIF.
Rydsgårds AIF
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Matti har fixat informationstavlor till lagen och dessa är nu uppsatta inne i entre`n till omklädningsrummen. Nu är det bara för ledarna att fylla sina tavlor med info samt informera föräldrarna så dessa vet att de kan gå in och uppdatera sig om sitt lag där. Bra jobbat Matti!
Rapportera
Trots att man inte håller på Skivarp i fotboll, så måste jag säga att Möllevallen är den absolut finaste och vackraste fotbollsarena i Skurups kommun. Fantastisk matta och så fint den ligger.
Rapportera
Tag med pengar till fikan idag! Många slarvar med betalningen. Skärpning!
Rapportera
Kan väl hålla med besviken supporter att man inte ställde upp med bästa laget.Det jag tycker är minst lika jobbigt, är att när vi vaskar fram bra chanser ,utnyttjar vi inte detta. Vi försöker på egen hand gå på avslut istället för att spela någon som har betydligt bättre läge.Där har vi en hel del att jobba med.Det viktigaste är inte vem som gör målen,utan att dom görs!!!Och bli tuffare på plan.Det behövs!! Jobba mer ihop som lag så kan nog hösten bli ganska angenäm.Lycka till ! Peter
Rapportera
Blir besviken att man åker o tittar och så ställer man inte upp med bästa laget! Eller man vill inte vinna?!?
Rapportera
Rakt åt helvete! Hur fan kunde vi förlora mot Skivarp, jäkla turlag....vi som bara är bäst
Rapportera
Kräftskiva den 20/8. Det går bra att boka upp sig på ett pass i kiosken eller inträdet. Passen är 1 timme.
Hjälp behövs!
Förlorade sextondelsfinalen.Enligt Simon var domaren under all kritik.Kanske lite mindre vätska nästa år,så kan det gå hela vägen?
Rapportera
Behövs fler föräldrar som hjälper till i kiosk och inträde till kräftskivan! Passen är på 1 timme. Avdukningsschemat är fulltecknat.
Rapportera