Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydsgårds AIF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydsgårds AIF.
Rydsgårds AIF
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
vilken match ni gjorde idag grabbar härligt att vara åskådare Alla gav 100 och det ger ju resultat som syns Hääärligt
Rapportera
Kul och se att så många i publiken var från Rydsgård även om starten på säsongen varit trög. Härligt me trogna supporters . Forza Rydsgård
Rapportera
till ?????. Han e så avundsjuk Han e så avundsjuk. melodi o text nanne grönvall
Rapportera
Dags igen för skit på vår hemsida, någon som försöker sätta käppar i hjulet. Tack ! Tände nog grabbarna som kämpade till sig 3 poäng idag. Då är vi över strecket!
Rapportera
Nu till något roligt.Vinst med 2-1 mot Limhamn på bortaplan.Fantastiskt bra gjort.Vilket krigande!!! Björk höll ihop försvaret så bra som bara han kan göra.Ett litet plus till Fredrik på högerbacken. Första match från start,och vilken insats!!Mittfältet jobbade ihop hela tiden,med ett litet plus till Wallden och Pontus.Och Addis ännu ett snyggt mål.Till sist de två hundrameters löparna där framme!De jobbade in i det sista.Med den inställningen kan vi rubba vilket lag som helst i denna serie.Nytt nappatag på torsdag.Lycka till !!
Rapportera
Då var det den jag misstänkte.Vilket humör!!Inte bra! Ps felstavning på enda Ds .Stavas alltså med ett e.Ha de !
Rapportera
Du är en pajas! Innan du pratar skit om andra borde du lära dig att kolla på dig själv det ända du kan är att snacka skit gubba jävel!!!
Rapportera
Du, skitstövel som inte vågar skriva ut ditt namn,ska inte ens få ha åsikter.Tränarna sitter säkert!Det är inte där problemet är.Problemet är att vi inte hostar upp 100-200,000:- i spelarersättningar,till nya spelare,som dom andra lagen i serien gör!!!Vi kör med våra killar,och skulle inte detta gå vägen i år,så har vi i varje fall gjort ett tappert försök!! Har du andra åsikter som du inte vågar stå för hör gärna av dig till mig(personligen)så kommer du att få svar direkt!!Tror jag vet vem som skrivit detta.Jobbigt,va?
Rapportera
Är det förlust idag igen? Det är nog dags och sparka tränaren 1vinst på 5 matcher!!! Ser inte bra ut
Rapportera
GRATTIS detta gjorde ni verkligen bra, fortsätt så på torsdag!!
Rapportera