Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydbo IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydbo IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarNej TC har rätt! En "Totti" är att lägga sig ner. Det du tänker på leinossos är en "Guti Haaz"
Rapporterajag trodde att en "Totti" var att dribbla upp alla spelare och stänka upp den i krysset. Du måste ha blandat ihop honom med någon bröspelare
Rapportera
Observerat på gårdagens träning
Jimmys ben gick som vanligt i ett, Persson gled omkring och stekte med sitt onda knä, Enkel fintade hej vilt med blandat resultat, Alex höll undan allt och alla och lyckades faktiskt med ett par saker, TC irrade runt som en senil gammal gubbe, Gerdes satte ett par mål-när det inte gick framåt så dunkade han in ett eget istället, Robbista sprang omkring och drömde att han var som Alex och Gardner försökte täcka boll och när det inte gick så blev det en "totti" - dvs la sig på golvet.
Hehehehehe
Väl mött imorgon - tänka på att träningen börjar 10.30 !!
Möjlig närvarolista
Enkel, TC, Persson, Gardner, Gerdes, Alex, Robban, Geger, Jimmy..
Bubblare:
Björne, Leinossos, Taki, Classe, Simon
Får vi se om vi blir fler än de 8 vi var igår... Inte många veckor kvar nu innan träningsmatcherna är planerade att dra igång.
Som det känns nu är en lördagsträning mycket lockande, att testa foten och Robistas latinohöft-finter. Men inte idag, tyvärr.
Såg ni förresten att BP fick ställa in sin match mot Väsby på Skytteholm, efter endast en halvlek?
Rydbo IF - hårdare än Superettan, på en ouppvärmd grusplan nära dig...
Bomben inför kvällens träning
Antal pers ikväll:
Över 10: 0,01
Geger kommer ner o får kramp uppför korset:
0,001
Tc kommer försent:
10000
Väl mött!
Tränar inte ikväll heller, jobbat natt och är helt slut, måste vila. Ses nästa tisdag förhoppningsvis eftersom jag ska bort i helgen...
Rapportera
Aaa surt.. Robbista såg ju fram emot dina övningar hehehe.
Vi blir rimligtvis ca 8-10 pers idag ändå...
Tegelbenen på högerbacken mot lidingö börjar träna nästa vecka då jag jobbar i stockholm igen. Måste erkänna att jag var ganska orörlig tre dagar efter match men det ska bli bättring på det.
Rapportera