Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydbo IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydbo IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarBlev det klart att vi kör 19.00 på torsdag? Jag kommer hur som helst troligtvis förbi och springer in i folk igen då.
RapporteraBra träning igår grabbar! Kul och se att vi var så många. Imorrn måste vi ta upp/bestämma vilka som står i puben på Fredag. Moi
Rapportera
Ang vårt ställ, det saknas lite "delar" till det. Våra extra ställ så har jag 2 tröjor + 1 par strumpor hemma. Saknas görs alltså 1 tröja, 3 shorts och 2 par strumpor.
Vet att lill-persson har ett komplett set hemma vilket skulle vara bra att få tillbaka. Lill-Wiss, har han något ställ hemma efter helgens fight?
Ni som någon gång har lånat ett ställ, kolla efter shorts och strumpor hemma.
Bra med folk igår på träningen... Försöker vi få samma uppslutning imorgon. Perfekt!
RapporteraTjena! Jag hinner inte komma ner ikväll, och det är väl tur för jag är jävligt sliten. Kommer ner utvilad på torsdag istället!
Rapportera
Träning ikväll, ser vi till att komma ner och köra. Om nu inte Freppa kan stå (han såg att han skulle stå mot kulla och tog en sista minuten hehehehe) så kanske vi kan försöka få med oss slipsen till träningarna denna vecka (eller iallafall torsdag) ?? Gerdes, har du lust att kolla läget med honom ?
Väl mött ikväll....
Är matchen mot kulla på tisdag?
Jag åker bort hela nästa vecka, och kommer hem på söndag.
Då missar jag 2 matcher till.... dååååååligt!!!!!
Det var kul att träna i tisdags. Tack alla som var där! =)
Rapportera