Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydbo IF A-lag Herrar

Följ

A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 3 maj 2011 mexes

    eftersom Robbista inte kan träna så tänker inte jag komma heller...:-) Jag är tvungen att vila tån idag och matchen på fredag är ytterst tveksam. Vi får se vad som händer.

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 maj 2011 Skvallerbladet@rydbo

    Enligt lösa rykten (lika "lösa" som Jimmy är) så kommer Robbista ner redan idag och tränar. Källor uppger att Robbista ska ha yttrat följade

    -"Klart jag ska köra.... Jag menar, jag med ett funkande ben är bättre än att låta någon annan i laget försöka fylla platsen efter mig. DET ÄR JAG SOM ÄR ROBBISTA - steks!!"

    Vi har försökt nå "stjärnspelaren" för en kommentar men utan framgång. Tydligen så är spelaren i fråga så pass hög på ångorna från lättölen som har stått öppen ett par dagar så han inte hittar telefonen. Enligt en nyfiken granne uppe på radonhyllan så har han sett tydliga tendenser på Fishi-eyes på Robbista.

    Är "stjärnspelaren" på väg utför likt Adriano? Kommer det vara Pizzaexpress, lättöl och träningsfrånvaro som kommer gälla framöver? Frågorna är många, svaren få....

    // Rålf Amish
    Skvallerbladet

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 Mexes

    Golf kan man alltid spela:-)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 Robbista

    Ja tyvärr så blir det inte golf på ett tag heller...

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 bj

    Oj då. Minnet är bra men kort. Jag är lång men minnet är kort.
    Robban, är du för trasig för golf?

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 Emil

    Härligt att höra Robban att det inte var något jätteallvarligt :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 TC

    Päääääärfekt!

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 Robbista

    Nja, det är ungefär som a-kassan.....det steks! :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 TC

    Hahaha.. Fan Robban, låter dyrt det här. Jag menar, nu blev du ju tvungen att skaffa internet hemma istället för att smygsurfa på jobbet. :)

    Så, hur känns det att vara hemmafru? Rödvin, morgonrock och spana på brevbäraren eller? hehehe

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2011 Robbista

    Tack jimpa! När jag kom in på akuten så tyckte alla att jag såg riktigt jävla bra ut!!.... och sen satte dom igång eric amarillo o det blev ett jäkla drag med alla sjuksköterskor! :) En toppen valborg!

    Rapportera

    Rapportera