Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 14:00

      Apollon Solna FK (hemma) P-11


      16:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
  • 2Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Spånga IS FK 4 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Nockebyhovs IF (hemma) P-10


      20:00
  • 4Lör
    • 08:20

      AIK 6 (hemma) P-07


      10:30
    • 10:15

      IFK Lidingö FK 4 vit (hemma) F-07


      11:15
    • 12:00

      Karlbergs BK grön 2 (borta) P-11


      14:00
    • 12:00

      Ursvik IK Blå3 (borta) P-10


      14:00
    • 12:45

      AIK FF 2 (hemma) F-07


      13:45
    • 15:00

      Ängby IF Blå (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      IFK Stocksund (hemma) Seniorlag Damer


      17:00
    • 16:00

      Picknick och AIKs damer på Friends F-07


      20:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Spånga IS FK 3 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Ursvik IK Svart 2 (borta) P-09


      13:00
    • 11:15

      AIK FF 6 (hemma) P-08


      13:15
    • 12:45

      Ekerö IK 1:Gul (borta) P-11


      14:45
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 9Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 19:00

      Sundbybergs IK Grön (borta) P-04


      21:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Sundbybergs IK Svart (hemma) P-11


      11:00
    • 10:00

      IFK Viksjö 5 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Sollentuna FK 1 (borta) F-07


      11:00
    • 10:15

      Ängby IF Grön 2 (borta) P-09


      12:15
    • 16:15

      Hässelby SK FF 6 (borta) P-08


      18:15
  • 12Sön
    • 08:20

      Ekerö gul (borta) P-07


      10:30
    • 09:00

      IFK Viksjö 3 (borta) F-07


      10:00
    • 10:00

      Spontanturnering P-06/07


      16:00
    • 11:15

      Apollon Solna FK 2 (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 11 (borta) P-10


      14:00
    • 13:00

      IF Brommapojkarna 13 (hemma) P-10


      15:00
    • 15:00

      IFK Lidingö FK 7 (hemma) P-11


      17:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:00

      Boo FF 6 (hemma) P-04


      18:00
    • 17:00

      Internträningsmatch P-08


      18:30
    • 18:00

      IFK Lidingö FK 8 blå (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Sundbybergs IK (borta) Seniorlag Damer


      19:00
  • 13Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
      Råsunda IP
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 17Fre
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Vasalunds IF Solna 2 (borta) P-10


      20:00
  • 18Lör
    • 08:20

      Sollentuna 8 (hemma) P-07


      10:30
    • 11:30

      Spånga IS FK 1 (hemma) F-07


      12:30
    • 12:45

      IFK Viksjö 2 (hemma) F-07


      13:45
    • 13:00

      Karlbergs BK grön 1 (borta) P-11


      15:00
    • 15:00

      Sollentuna FK 21 (hemma) P-08


      17:00
    • 17:00

      IF Brommapojkarna 5 (borta) P-11


      19:00
  • 19Sön
    • 10:00

      Bollstanäs SK 2 Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 11:15

      Norrtulls SK vit 2 (hemma) P-08


      13:15
    • 11:15

      Sundbybergs IK Gul (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Vasalunds IF Solna 3 (hemma) P-10


      14:00
    • 14:30

      Stocksunds IF FCD (hemma) P-04


      16:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:30

      IFK Lidingö FK 3 (hemma) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 19:30

      Reymersholms IK (borta) Seniorlag Damer


      20:30
  • 20Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 23Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:20

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Fotografering P-05


      19:30
    • 19:00

      Lagfotografering P-04


      20:00
  • 24Fre
    • 17:15

      IF Brommapojkarna 22 (hemma) P-09


      19:15
    • 18:00

      AIK FF 9 (borta) P-10


      20:00
    • 18:45

      FK Bromma Svart (borta) F-07


      19:45
  • 25Lör
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 6 (borta) P-09


      11:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
  • 26Sön
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 14 (hemma) P-11


      11:00
    • 10:50

      Djurgården IF 8 (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      AIK FF 10 (hemma) P-10


      13:00
    • 12:30

      Sollentuna FK 8 (hemma) P-08


      14:30
    • 13:00

      Ängby IF 2 (hemma) P-04


      15:00
    • 14:30

      match mot Apollo P-12


      16:00
    • 15:00

      IF Brommapojkarna 12 (hemma) P-11


      17:00
    • 15:15

      Gröndals IK 2 (borta) P-05


      17:15
    • 18:00

      Erikslunds KF (hemma) Seniorlag Damer


      19:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Styrelsemöte Råsunda IS


      19:59
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träningsmatch: Ursvik F-08 - Råsunda IS F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08/09/10


      20:00
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30