Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
John, hade du stannat mer än de 30 sekunderna så hade du fått se en språngskalle i krysset.
Gör du mer mål än jag mot er, så bjuder jag dig på en Irish Coffe på havsbaden i Lysekil. Detta sker på midsommardagen, för du kommer väl i år med?
Ok grabbar! Bara att bryta ihop och komma igen. Vi gör en rent skamlig första halvlek som aldrig mer får upprepas. I andra lyfter vi oss till en mer acceptabel nivå.
Lövet gör en jätteinsats och skall ha en stor eloge.
Jag är rätt säker på att vi lyfter oss till hönömatchen. Vi får helt enkelt börja spela rakare och enklare, det är då vi är som bäst.
Vi deppar ikväll och sen är det på det igen bara.
PUSHERS underskattade motståndarna, -alltid farligt. Lövet Tisdag straffade oss genom göra en HEROISK kämpaglöd, och det räckte till en 1-0- vinst. resultatet var rättvist, PUSHERS tryckte på ordenligt andra halvlek utan att skapa några riktigt giftiga målchanser. Bra inför Hönö på lördag, jag tror många av de som kommer att delta i den matchen har lärt ett och annat. PUSHERS var inte dåliga i andra halvlek, men OJ så Lövet kämpade. Killarna var överlyckliga över segern, förstår dem. Grattis från Frasse-
RapporteraLycka till idag killar. tror på 5-0, jompa tremål och 2 assist.. :)
Rapportera
GRATTIS ESKIL!
Övriga: Drick mkt vatten ikväll, imorgon bitti och inte minst under matchen, det kommer bli ruskigt varmt!
Livet e bra just nu!
RapporteraKanonväder, EM startar snart, olle på burken e tillbaks!
Vad mer kan man begära?