Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Förlåt att jag glömde eminete Mats Lundberg bland come-backande spelare. Det kommer att bli en rolig utflykt och match.
INGA ÅTERBUD!!!!! Då kreverar KL och jag blir sur....
johannes, lag fixar vi men målvakt vette fan... Eskil skall känna på sin svullna fot. alt. Nicklas Forslund gammal fin handbollsspelare med gott fotarbete. Tommy har barnkalas, König upptagen, Finn Van der Saar, arbetar, Frasse har ont i ryggen, Svempa är bortrest, Daniel är i Sthlm, Nikki har förhinder, även så Jompa. detta ang. målvaktsfronten, övriga lagdelar funkar även om det inte är förstauppställningen, så är den sociala faktorn OERHÖRT HÖG på våra spelare.
Bra väder och en trevlig båtfärd, är väl gott nog. Spången och Simon är Jockarna Ekblom o Boren gör come-back. Reseledare och inräknare på Saltholmen blir undertecknad. Väl mött! Frasse.
Jag kan som sagt inte heller vara med på matchen på lördag pga. domarutbildning. Men jag ska ringa Roger och kolla om jag kan springa ner till honom och lämna av matchkläderna iaf. Lycka till så hoppas vi på tre viktiga!
Rapportera
Jag har lovat mina barn att gå och se Wall E på lördag och får jävligt svårt att krångla mig ur det. Men jag ska försöka men som sagt...
Rapportera
Har pratat med KL i telefon och jag kan ej medverka på amtchen pga förhinder hela veckan. Lycka till killar. Jag väntar mig 3p !!!!!!
Rapportera
Ledsen att jag är sent ute, har varit i skolan och labbat, men jag är sjuk och kan inte träna. Jag kan heller inte vara med till helgen då jag ska åka bort.
/William
Ett jättejobb av er som kom och tränade idag. En äckligt krävande löpning. 22 varv runt Hedens konstgräs nr 4. Det blåste och regnade. Tänk om vi hade kunnat genomföra något liknande minst en gång i veckan.
Rapportera
Född 55, meniskopererad och har inte lika gott läkkött som den där Wernbloom i Blåvitt.
Fast trixa med Nordlund vill jag gärna göra ett tag till.
Tyvärr Frasse min vän, jag fick precis återbud från Pontus. Finns knappt energi kvar att lägga på att bli irriterad, man är lite för van vid detta nu.
Rapportera