Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
PS! nästa söndag (30/11) STARTAR träningen kl.20.00, bara så ni vet...
Rapportera
14 man på träningen ikväll, PLUS Benny och jag. Håll koll på tiderna, de skiftar ibland...
Målvakter efterlyses till träningen, och är Ni övriga skadade, bra att skriva så vi vet. Men Enjoy-giuder går UTMÄRKT att hämta.
Det blir ingen träning för mig i kväll. Har åkt på en förkylning och vill inte göra det värre nu när skidsäsongen börjar nästa helg.
kommer dock till träningen och hämtar 3st enjoyhäften.
Hej, ang enjoy,
jFrasse, jag har sålt 4-5 som jag sålt till på jobbet.
Jag har haft en kund sedan tidigare som jag vore tacksam om ngn tog över. Har sökt dem ett par gg, de bor på Repsalagarg 3 c. Kan du Frasse, eller John förmedla detta?
B-A Östberg 3 st 031-147963
Vi hörs, kanske jag kan komma ner nästa söndag på träningen, och hämta häften och lira. Annars hämtar jag upp häften i veckan.
/jens
Tyvärr kan det bli så att man får ta det som erbjuds när det gäller hemmplan nästa år. Det är i dagsläget en hel del lag som behöver nya hemmaplaner. Man får ju främst se till vilken plan som har minst belastning. Mossen bör ju rimligtvis vara rätt så uppbokad, likaså slottsskogsvallen. Däremot låter Sikvallen som ett bra alternativ då den knappt används av seniorlag som det ser ut nu. Sen finns ju smidiga alternativ som Heden om man kan tänka sig att spela där under första halvan av året.
Rapportera
Enligt masthuggets hemsida blir det inget spel på majvallen förrän till höstsäsongen 2009. Först till Gothia är omläggningen klar.
Tillbaka till S-vallen eller Mossen? Eller varför inte Sikvallen?
Är Västra alliansen informerad, Frasse?
OBS!!! tiden ikväll.
Träningen börjar kl 19.
Sean! Ta med den vita matchtröjan du fick med dig hem i höstas.
Jocke! ta med pengar för det du beställt.
nä, jag har flyttat till första långgatan.
men tack ändå.
jag hämtar på söndag.
Hej.. Ledsen att jag inte dykt upp på någon inomhusträning än.. Har precis kommit hem efter en helg i karlstad/åmål och tidigare helger har det varit annat som hindrat fotbollsspelandet. Det ser dock ljusare ut nästa helg och jag tar med mig pengar till peter samt hämtar enjoyböckerna då, om det är ok..?
RapporteraHoppas att det va bra fart på er ikväll!
/Jocke