Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar

Följ

A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 13 mar 2012 Materialgrupp Petter

    Gott med träning ikväll. Har den som tog bollarna efter matchen koll på att de ska ner på träningen ikväll?

    En annan sak, om någon känner att de inte la en slant i lördags för dryck får de gärna ta med slanten ikväll.

    Ha det!

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 mar 2012 Frasse

    Jompa, det hoppas vi ALLA på, utom motståndarlagen!

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 mar 2012 Jompa

    Ja, jördag var en härlig kväll. Har du vaknat ännu Viktor?

    Var ut på ortoeden i Mölndal idag och fick röntga knät. Första prognosen verkar lovande. Korsband intakt. Bra stabilitet och de kunde inte se nåra tråkighetr på röntgenbilderna.

    Knät har dock låst sig ett antal gånge så en meniskskada kan inte helt uteslutas. Om inte besvären är borta om 3 veckor så skall jag få träffa ett artoskopiteam som kollar vidare på det.

    M.a.o ingen fotboll för mig i Mars, men har en stark förhoppning om att vara i gott skick till seriepremiären.

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 mar 2012 jens

    Gör så Nikki!

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 mar 2012 Granne

    Vi störs verkligen inte när John och Petter har fest, mer tragiskt är det när Petter är borta och det körs porrfilmer 24/7 på högsta volym och den där jäkla madrasspumpen kommer igång.

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 mar 2012 Jocke Ekblom

    Tjoho! Ny tand på plats efter dryga timmen i tandläkarstolen:-)

    Stort tack till alla som var inblandade i lördagens kvällsaktiviteter, men framförallt till Petter & Jompa och deras förstående grannar.

    Ät nu er kapris så syns vi på morgondagens träning!

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 mar 2012 Nikki

    Jens, jag skall på Thåström på onsdag, om det inte är bra så messar jag dig så kan du träna istället..

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 mar 2012 Jens

    Hej, tack för senast. är sugen på mer lir, men kommer inte komma ned denna veckan.
    Tyvärr.
    Andra roligheter hindrar, imorgon är det hockey när tigrarna kommer till scandinavium, och på torsdag :) thåström på trägårn! Men jag gör några rundor i spåret och är med nästa vecka!

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 mar 2012 Arash

    Haha, tack alla för en trevlig kväll. Särskilt Petter och John för den sedvanliga och tillika göbbgoa festen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 mar 2012 Coach Jonas

    Tack för igår grabbar. Speciellt Petter o Jompa som vågar hysa in hela gänget i sin lägenhet.

    Rapportera

    Rapportera