Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pite Runners
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pite Runners.
Pite Runners LDK
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Har inte möjligheten att vara med på lördagens snitslingsarbete m.m. eftersom jag är bortrest hela dagen. :/
På söndag sköter jag "tätcyklist-uppdragen"! :) /Rolf
5 -10 km snitslare tar med spett spade häftpistol +
en rulle plastband röd -vit ,,. har tyvärr ingen cykel kärra !!stulen i sommar ,,,,,
Till övriga barnbanesnitslare: Jag kan ta med spett, spade och kratta. Häftpistol kan vara bra att ha, tar med mig en om jag hittar den. Väl mött på lördag!
Rapportera:/ Hej..Ser att jag är anmäld bland de unga pojkarna i 60 årsklassen. Finns det ingen klass för 0ss unga män 65 åringar. En fråga bara.
Rapportera
Inga problem Martin!
Om du bara lovar att springa FORT (!), så är vi kvitt!! :)
Tack Angela, Kurt, Peter, Camilla och övriga medlemmar för att ni tar min börda så jag får tävla sista året i 60 års klassen. Vet inte hur jag ska kunna återgälda det. Känner mig glad igen :)
/ martin
VIKTIG!
Nu har vi lagt ut information kring arbetet med PITEVARVET på förstasidan.
Gäller både lördag (förberedelser) samt söndag (tävlingsdagen).
Vi ses!
/Kurt, Angela, Peter och Camilla
Jag har värvat 2 st "hang-arounds" till PR. I dagens PT, sportbilagan, kan man på resultaten fr TAIF-joggen se våra barns namn med klubbtillhörigehet Pite Runners. De syns också på bild. PT reportern passade på att göra intervju med dem när jag själv sprang.
Rapportera
Jag är ev. också borta lördag...men dyker upp söndag i god tid! Har även priser hemma men vet inte om jag hinner förbi med dessa ikväll (sonen har fotbollsmatch) Ska jag ta dessa på söndag då , är det ok??
Rapportera