Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pite Runners
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pite Runners.
Pite Runners LDK
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Imorgon har vi oktober - den månad vi börjar inomhusträningen på Nolia och startar söndagarnas gemensamma distanspass kl 10.00. Kalendern till höger är uppdaterad med denna information fram till och med april 2013.
Rapportera
Grattis alla Lidingölöpare - det där gjorde ni bra! Bara upplevelsen på den trevliga banan är värd att fira. Har sprungit 2 ggr och skulle gärna köra en 3:e (bara kroppen håller någon gång).
Idag finns jag och Kurt på Vallsberget för MTB-cykling (tror även Henke skulle komma dit). Ha det bra i regnet ni andra som också är ute på någon strapats och lycka till önskar jag Berlinlöparna.
blir inget lp idag för mej idag blir ett löpbandspass ist pga vädret ,synd sett fram emot det
Rapportera
Jag kommer till Nolia imorgon hoppas att någon mer är där.
Stort grattis till Martin och övriga PR:are som genomfört Lidingöloppet!
Stort GRATTIS till Martin, som för några veckor sedan var riktigt sjuk i harpest, idag kom på en imponerande 8:e plats i Lidingöloppet för M70!!!
Rapportera
Inomhusträningen på Nolia är som tidigare på torsdagar 17.00-18.00. Jag har nyckel ifall det är låst och jag går att nå på mobilnr: 070-211 25 28.
RapporteraBeträffande MAQ/bodypump är det Annette som avgöra vad som blir i den frågan.