Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Hockey Ungdom TKH -18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Hockey Ungdom TKH -18.
TKH -18
Följ oss för uppdateringar
På lördag kommer två målvakter från J18 och kör målvaktsträning under vår träningstid. Jättekul tycker vi och ett perfekt tillfälle att utvecklas och få tips från erfarna målvakter. De kör full utrustning på och kommer köra egen träning för målvakterna på en del av planen medan övriga kör träning som vanligt. Det vore kul om några som inte provat att stå eller bara har stått några gånger vill vara med.
Våra två målvakter i laget som brukar stå får i första hand köra hela målvaktsträningen. Det är dock inte säkert att det finns plats för alla då vi endast har fyra målvaktsutrustningar, så några kan få turas om ifall intresset är stort. Skriv en kommentar nedan om ert barn vill delta på målvaktsträningen så att vi kan försöka planera så bra som möjligt.
/ Ledarna
Så roligt! William står såklart gärna i mål 😊
RapporteraRapportera
Va kul! 😃 Alfred vill vara med! Han har även egen målvaktshjälm.
RapporteraRapportera
Jack L vill gärna stå men just nu är han sjuk men hoppas han hinner bli bra!
RapporteraRapportera
Kul! Bastian vill gärna prova att vara målvakt han också
RapporteraRapportera
Hej! Leevi vill gärna prova på att stå i mål. Han har inte stått förut
RapporteraRapportera
Hej! Walter vill gärna köra målvaktsträning om det finns möjlighet 😊
RapporteraRapportera
Imorgon hänger Mateos kusin Albin på och är med på träningen o hjälper till. Han har spelat i Örebro hela sin ungdom och spelar nu i Oskarshamn 😊
RapporteraRapportera
Hej Tove!
RapporteraDet går alldeles utmärkt!
Albin är så välkommen!
Rapportera