Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Hockey Ungdom Team 13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Hockey Ungdom Team 13.
Team 13
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu börjar planeringen för Nollnittton Frakt Trophy 17-19 april. Vi har haft jättestort intresse för cupen och väntelistan är lång, därför kommer vi troligen att få arrangera en till cup under hösten! Så roligt!
Lite info – Det är frivilligt deltagande, men det kommer vara en kostnad på 355 kronor per spelare för att vara med på cupen. Det är en avgift från föreningen.
En träningsnärvaro på minst 50 % under säsongen fram till cupstart är ett krav för deltagande. Det betyder att från och med nu fram till cupen så behöver man träna minst hälften av träningarna. Inför cupen kommer vi stämma av att det är uppfyllt för varje spelare. Ha det i åtanke innan ni anmäler.
Här är anmälan till cupen. Sista svarsdatum 20 mars. Anmälande är bindande och det går inte att efteranmäla.
Anmälan
Om ni som föräldrar har ett barn som deltar på cupen så förväntas man precis som tidigare år att vara med och hjälpa till under hela helgen 😊. Önskan om särskilda uppgifter kan göras i samband med anmälan. Vi kommer att prata mer om det på ett föräldramöte när det börjar närma sig.
Vi söker priser till tävlingar och lotterier och behöver hjälpas åt med att samla in det. Genom lotterier och tävlingar tjänar vi pengar direkt till lagkassan, det är också en rolig aktivitet på cupen. Så jag hoppas att alla kan bidra med något. Hör av er till företag eller kontakter ni har och kolla vad vi kan få för sponsring till priser.
Kommentera inlägget med vilka ni hört av er till eller vad ni fixat! Eller kontakta mig.
| Träning | 6 apr, 17:00 |
| Träning med F14 | 6 apr, 18:30 |
| Träning | 7 apr, 18:30 |
| Träning | 9 apr, 19:45 |
| Träning | 13 apr, 18:30 |
Hjälp oss ta fram sponsrade priser till vår hemma hockeycup
RapporteraI samband med vår kommande hemma hockeycup behöver vi tillsammans i laget hjälpas åt att ta fram sponsrade priser till lotterier, tävlingar och priser till spelare under cupen.
Vi gör detta gemensamt som ett lag, och alla bidrag – stora som små – är värdefulla. Det kan till exempel vara presentkort, produkter, rabatter eller andra priser från företag, butiker eller arbetsplatser.
Har du möjlighet att fråga ditt företag, en butik du känner till eller någon kontakt som kan tänka sig att sponsra ett pris, så skulle det hjälpa laget mycket.
Ju fler priser vi får in, desto roligare och mer lyckad blir cupen för alla deltagare.
Tack för att vi hjälps åt och gör detta tillsammans för laget! 💙
Kommentar gärna här så vi kan hjälpas åt att kolla och kontakta
Rapportera
Nocco kommer ställa upp med merch till pris
RapporteraCoca-Cola kommer köra nått kitt till pris
Även kontakt med lokala ica butiker som kollar vad dom kan vara aktuellt..,
Väntar svar från sliced ( pizza på stan )
Rapportera
Grym du är Caroline!
RapporteraJag har kontaktat Gustavsvik och Naturens hus (ej fått svar) Jag har även kontakt med Intersport. Kommer få lite grejer av Örebro Hockey också.
Är det flera som kan hjälpa till och ordna priser? Så att vi kan ha lotterier och puckkastning.
Rapportera
Ja vi ska kolla med några vänner 😊
RapporteraRapportera
Noah har eventuellt någon sponsor på G
RapporteraRapportera
Be The Difference - Ice Hockey kommer ställa upp med någon form av pris.
RapporteraRapportera
Loka Brunn ställer upp med värdebevis på deras spa.
RapporteraRapportera
Elon skulle skaka fram lite priser!
RapporteraRapportera
Gasolproffsen ställer upp med en grill till prisbordet
RapporteraRapportera
Jag har mailat Boda Borg, väntar på återkoppling. Har även kollat med lite annat som jag väntar svar på :)
RapporteraRapportera
Boda Borg sponsrar med lite biljetter :)
RapporteraRapportera
ÖSK sponsrar med 10 biljetter
RapporteraStora Örebro fixar några lunchkuponger
Nyöppnade godisbutiken GoBanana fixar lite priser
Har lite mer frågor ute också.
Vi bakar också, kommer ta med på fredagen.
Rapportera
Jag bakar och slår in i cellofan till prisbordet ca 10 kakpåsar.
RapporteraTänkte höra med icamaxi universitet, icakvantum fd parkhallen och kandyz också., om ngen annan gjort det? Peter?
Vore ju pinsamt om fler frågar på samma ställe🙈
Rapportera
NollNitton Frakt bidrar med en elsparkcykel till prisbordet
RapporteraRapportera
Har inte frågat nåt av dom ställena👍
RapporteraRapportera
Oneprofile, Ahlsell, Bad & Värme Närkes Rör har lovat att bidra med priser till bordet. Har även några fler krokar ute.
RapporteraRapportera
Glassery sponsrar med presentkort
RapporteraRapportera
Jag har Lattitude och Maria Nilla. Lyko på G.
RapporteraRapportera
Fått 6 st badhanddukar från Renta
RapporteraRapportera