Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Hockey Ungdom Team 13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Hockey Ungdom Team 13.
Team 13
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu börjar det bli dags att beställa in jackor för säsongen 25/26. I år kommer vi att köra på Bauer Lightweight modellen. En tunnare variant än de vi haft innan.
Våra sponsorer kommer att täcka en stor del av kostnaden men det kommer även vara en egenkostnad på 200 kronor per spelare. Det är inget måste att beställa jacka, man gör helt som man vill :) Faktura för detta kommer att skickas ut i samband med leverans av jackorna.
Jackan kommer att ha ÖHU logga och varje spelares nummer på, samt våra sponsorer på ryggen.
Inför beställningen behöver vi veta vilken storlek spelarna önskar. Fyll i det här formuläret för att ange storlek. Jackorna finns på Intersport Marieberg om ni vill prova först.
Här kan du hitta storlekstabell till YOUTH modellen
Här kan du hitta storlekstabell till SENIOR modellen
Behöver få in svar senast måndag 08 september klockan 20.00. Beställningen skickas direkt.
Inga kommande aktiviteter
Vill bara påminna om att anmäla in storlek senast ikväll :)
RapporteraRapportera