Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Hockey Ungdom Team 13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Hockey Ungdom Team 13.
Team 13
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar och spelare.
Nedan kommer några viktiga datum framåt att hålla koll på.
Lördagen 27 mars (Klockan 9-12)
Vi har i veckan äntligen fått klart med tillgång till A-hallen igen. Tanken är att vi ska genomföra en liknande interncup vi hade i december. Notera att tiderna går utanför den vanliga träningstiden så att ni redan nu planera in detta i era kalendrar. Yttligare info kommer närmare.
Söndagen 11 april
Datumet vi genomför våran sista isträning för säsongen 20/21. Ni hittar en sammanfattning av alla resterande träningar/interncup i kalendern här på sidan.
Då träningen den 11 april blir våran sista har vi tänkt ha en liten avslutning i samband med detta. Har ni föräldrar förslag, kan hjälpa till med sponsring på ex fika, saft mm (eller andra tankar och ideer) får ni gärna höra av er här i inlägget eller direkt till mig Elin 0737240665.
Tacksamma för hjälpen kring detta!
Ha en fortsatt bra dag så hoppas jag vi ses på träningen i eftermiddag!
| Genomgång av fys | 15 jun, 17:00 |
Vi bakar gärna till 11 april
RapporteraKan även bidraga med engångsmuggar till saft och till kaffe
Rapportera
Även jag kan baka något enkelt :)
RapporteraRapportera
Vi kan köpa saft eller Festis.
RapporteraRapportera
Jag kan också baka:)
RapporteraRapportera
Vi kan också baka eller handla något 😀
RapporteraRapportera
Vi kan bidra med bullar o Festis som vi blir sponsrade av Ica 🙌 / mvh Anki (Mateos mamma)
RapporteraRapportera
Kul att så många kan tänka sig bidra med fika! Tänker att jag mejlar er som kommenterat ovan så kan vi bestämma vem som fixar vad. Anki, har du en mejladress? (Har till er andra) /mvh Åsa, lagledare
RapporteraRapportera
anki_liljeblad@hotmail.com
RapporteraRapportera