Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mullsjö IF P2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mullsjö IF P2012.
P2012
Följ oss för uppdateringar
Vill bara så här på kvällskvisten ge en eloge till hela laget för erat uppträdande under Vätterhem Cup idag!
Ni skötte er exemplarisk såväl på som utanför planen. Det var en fröjd att skåda er och vi ledare är så stolta över ert mogna uppförande på alla plan. Fin reklam för Mullsjö IF på en trevlig tillställning.
Sättet ni stöttar varandra på, att ni aldrig ger upp, och inte minst det fantastiska spel där det fanns mycket tanke bakom allt det ni utförde på planen. Det gjorde att vi fick resultaten med oss men det var sättet som ni alla gjorde det på som värmde allra mest i hjärtat. Det var många personbästa på planen idag.
Den här utvecklingen är hela lagets förtjänst även de som inte deltog idag, inte minst på träningen igår var det ett suveränt fokus.
Ett stort tack till alla föräldrar för fint samarbetet under dagen, inte minst vid förtäringen av hamburgare.
Förhoppningsvis blir det fler cuper i framtiden .
Tillsammans utvecklas vi mot nya mål 😀⚽
| Lekeryd-Svarttorps SK (borta) | 24 maj, 18:00 |
| Träning | 25 maj, 18:30 |
| Träning | 27 maj, 18:30 |
| Gränna AIS (hemma) | 30 maj, 10:00 |
| Träning | 1 jun, 18:30 |
Håller med!! Killarna är fantastiska och ni som ledare har också bidragit med ett stort engangemang och alltid varit positiva och stöttat killarna. Träningarna har varit underhållande att titta på med roliga lekar och övningar.
RapporteraSom förälder har det varit glädjande att följa och se när killarna passar och spelar fotboll till varandra så att alla i laget blir delaktiga.
Milton är sjuk så tyvärr kommer han inte kunna delta på cupen på lördag. Jag kommer och lämnar match-ställen på träningen imorgon.
Stort lycka till!!
Mvh
Frida Mellegård
Rapportera