Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Malmbergets AIF A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Malmbergets AIF A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringarGlömde säga att tränarna naturligtvis oxå är super, annars hade vi inte haft det lag vi har/ Ewa
RapporteraHej allihop! Ni ska bara veta hur jobbigt det är att gå här hemma o vänta på rapport från danmark, men än har det bara varit glädje när rapporten kommit. Är super nervös nu för dagens match, det blir till o knalla några mil i dag igen, kanske tom runt öland. Tack Cajsa för snabb rapportering till mig, jag lägger ut det i gästboken så fort jag fått det från dig. Vilka supertjejer o vilka super föräldrar!/ Kram Ewa
Rapportera
Som sagt så ær det stora dataproblem så vi har svårt med rapporteringen,
Men som ni sækert læst så spelar vi en otrolig fotboll just nu.
Men som sagt var så ær det imorgon det gæller.
Vinna eller førsvinna och det ær ytterligare ett norskt lag næmligen moælva en av norges størsta klubbar så det blir något att bita i.
Klockan 15.30 børjar matchen och førhoppningsvis så kommer en glædjande rapport i morgon kvæll
Vi høres
:) Vi har tyværr tekniska problem att få in bilder från allt roligt son hænder.
Men....den som våntar på något gott,
væntar aldrig før længe!!!!!
Kram från oss.
Ny match rapport i morgon kvæll.
Jag bara gråter av stolthet. Ni begriper inte hur mycket jag vill vara där. Ni är bara bäst, kör hårt och visa hur segt norrländskt virke är.
:) Puss
Lillemor
Ps. Tack till alla ledare och föräldrar som finns runt oss
Otroligt. Det är så kul och underbart att det går så bra för tjejerna. Himla duktigt. Heja heja !
Rapportera
Hej och grattis igen till hela laget. Ni gör att fotboll är jättekul att följa.
Lycka till framöver. Tack till dig Ewa för snabb rapportering.
Sitter här i Piteå och har nästan ont i magen av nervositet. Nu gäller det vinna eller försvinna. Hoppas alla har det bra därnere och att detta bilr en resa att minnas för resten av livet. Tack till alla som har gjort denna resa möjlig, massor med kramar och lycka till från carola och farmor.
Rapportera