Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lohärads IF P-99
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lohärads IF P-99.
P-99
Följ oss för uppdateringarInsatsen blir ju inte sämre av att det saknades några av det riktigt tunga artilleriet
RapporteraVi börjar lite sisådär men sen är det vi som håller i taktpinnen med fint passningsspel. Mycket imponerande att vi kan utnyttja ytorna efter att ha tränat så mycket inne. Vilket lagspel alla vet sin roll och vad dom ska göra. Mycket svårt att plocka ut någon enskild men Ralle och Jakob var ruggigt bra idag. Spelmässigt idag var det mycket, mycket bra men kanske skulle vi ha avgjort matchen för visst var vi bättre men 1-1 duger det också. Sen fick alla spelare och en ledare slå en straff, hur det gick vet jag inte men roligt var det i varje fall.
Rapportera
Uppland
1. Kurdiska FF Upps...
2. Roslagsbro IF
3. Lohärads IF
4. Uppsala-Kurd FK
5. Upplands-Ekeby I...
6. Riala GOIF
7. Gimo IF FK
8. Strömsbergs IF
9. Ullfors IK
10. IK Fyris
12:00 Lohärad P99-Aik P98
Anmälda spelare: Alex,Adam K, Ted, Adam Lang,Kevin M, Hannes,
Ralle,Jakob,Anton W, Jocke,Adrian
Samling 11:30
13:30 LoBro P98-Aik P98
Anmälda spelare: Erik F,Joel,Alex,Samuel,Adrian,Gustav,
Simon B, Lukas Ö, Magnus, Henke, Fredrik,William
Samling 12:30
SOLIGT VÄDER OCH KANON FÖRUTSÄTTNINGAR FÖR FOTBOLL. Inte så bra uppslutning som väntat men vi som var där hade det roligt. Planens kung idag var William men även Adam Lang hade show.
Coach som var vänsterback gjorde inte större succe mer än att han försökte skrika igång laget och det lyckades bra med alla utom han själv.
Kul också att se Samuel tillbaka i målet.
Med 80 dagar kvar till VM i Sydafrika kommer GÄSTBOKEN presentera spelare. I dag: hemmaspelaren Matthew Booth.
Jag tror att många som kollade på Confederations Cup förra sommaren trodde att Matthew Booth var den mest hatade mannen i Sydafrika. Detta innan Chris Härenstam förklarade att publiken inte buade ut sin mittback – de ropade i själva verket hans namn: Booooooth! Faktum är att han är en av de populäraste och viktigaste spelarna i Bafana Bafana. Med sina 1.99 tillför han laget en dimension som det annars saknar.
För sju år sedan spelade Enköpings SK i allsvenskan. Efter två raka nedflyttningar förbereder sig nu laget för säsongen i Division 2 norra Svealand. Vad orsakade fallet? Och vad gör klubben för att lyfta på nytt?
Rapportera
Grattis Edvin på 11-årsdagen!
Rapportera