Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lohärads IF P-99

Följ

P-99

Följ oss för uppdateringar
Följ
Lohärads IF
Fotboll
P-99

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 21 apr 2010 Bajen!

    Fortfarande seger rusig sen gårdagen.
    6000 pers i marschen från Medis till Söderstadion och sen Just idag är jag stark. Inget skönspel men 3 poäng och kul att se Linus Hallenius spel.
    Före igår hade jag aldrig hört talas om uttrycket "Sundsvallsbitter" : hur folket från Sundsvall hellre gnäller och pekar på det negativa istället för att ta till sig det positiva. Kanske inte bara i Sundsvall det är så :/
    Det gäller inte på Södermalm där tar man varje tillfälle att vara positiv. :) :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 apr 2010 Anette

    det börjar bli dags för alla kakförsäljare att betala....den 30/4 ska jag betala in till kakfirman..
    Finns fler burkar att plocka ut för den som vill..

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 apr 2010 Tr.rapport eller det finns ing

    Idag var det gräspremiär i Lohärad var det tänkt men Gud Fader ville annat. Ställa in ligger inte för Lohärad P99 så vi körde ändå, grabbarna hade inga som helst problem med vädret snarare tvärtom. Det var vi ledare som gnällde lite att vi frös om tårna. Vi började dock träningen inomhus och tittade på några underbara djupleds bollar slagna av Fabregas. Sen gick grabbarna ut och försökte göra likadant men (snö)bollen ville inte rulla så bra. Kul var det i varje fall :)
    Mindre kul var det att vi fick beslutet att Johan tar ytterligare ett steg i sin fotbollsutveckling genom att ta klivet över till Bkv 98. Vi önskar Johan lycka till i hans satsning och spelare som går till bättre lag är det alltid kul att se utvecklingen på men dörren är alltid öppen om du vill komma tillbaka.

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 apr 2010 Coach

    JUST IDAG ÄR JAG STARK
    JUST IDAG MÅR JAG BRA
    JAG HAR VÄNTAT SÅ LÄNGE PÅ JUST DEN HÄR DANOCH DET ÄR SKÄNT ATT DEN ÄNTLIGEN KOMMER
    FORZA BAJEN

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 apr 2010 DAGENS CITAT

    “If you asked a concert pianist how he’d improve, he’d say by playing, not by running round a piano”

    Joe Cole, Chelsea and England, on why playing games beats fitness

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 apr 2010 Coach

    Några biljetter kvar till Bajen imorgon, först till kvarn

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 apr 2010 Zacke

    Tjena! Jag kommer inte att kunna vara med pa fredag, tror jag. Vi blev kvar har och vet inte nar vi kan komma harifran. Vi har bokat om men innan 18 maj vill vi vara hemma. Det var det datumet forsta lediga plats fanns... Kan inte ni komma hit och ha traningslager eller nat? Det finns en jattefin plan utanfor hotellet!

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 apr 2010 Coach

    Nytt besöks rekord igår på hemsidan= 50 st
    När spränger vi 100st valllen

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 apr 2010 Zacke

    kan ni inte gora det, nanting bara vi slipper sitta har och vanta

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 apr 2010 Coach

    Vi har match på fredag mot Rimbo så jag kollar om vi kan skicka ett specialchartrat plan genom Lohärad

    Rapportera

    Rapportera